Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-01T17:18:26+01:00
Celem mojej pracy jest udzielenie odpowiedzi na pytanie "Czy warto się uczyć?" Uważam, że warto się uczyć, zdobywać wiedzę, ponieważ wiążą się z tym liczne korzyści.
Jako przykładem posłużę się powiedzeniem "Nauka to potęgi klucz", które mówi o wartości wiedzy. Przede wszystkim nauka pomaga w zdobywaniu zadowalającego nas wykształcenia. Ludzie posiadający ogromną wiedzę mają większe szanse na sukces.
Kolejnym, ważnym argumentem może być fakt, iż dzięki nauce możemy coś w życiu osiągnąć. Żyjemy w czasach, kiedy to od kandydatów na wiele stanowisk pracy wymaga się rozległej wiedzy. Warto, więc uczyć się języków obcych, poznawać tajniki techniki, fizyki itp., aby w przyszłości zdobyć atrakcyjną prace.
Następnym dowodem jest historia Janka Bytnara "Rudego" z książki "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego, który w czasie II wojny światowej dawał korepetycje, by pomóc rodzinie.
Z całą pewnością, ucząc się, zdobywamy znajomych. Jeżeli uczęszczamy na zajęcia pozalekcyjne, np. koło matematyczne, poznajemy nowych kolegów i koleżanki, nawiązujemy nowe kontakty towarzyskie. Zdarza się, że dzięki temu mamy możliwość poznania przyjaciela czy sympatii.
Podsumowując, stwierdzam, że z powyższych argumentów jasno wynika, iż warto się uczyć. Moim zdaniem, wbrew pozorom czas poświęcony nauce nigdy nie jest czasem straconym.
4 4 4
2009-11-01T17:19:30+01:00
Moim zdaniem warto się uczyć. Gdy zdamy maturę i pójdziemy na studia , będziemy wykształceni i bardzo pomoże to nam w życiu. Wykształcenie pomoże nam w życiu zdobyć dobrą prace. Gdy będziemy pracować będziemy też zarabiać i będziemy mieli własny dom. Człowiek bez wykształcenia nie może znaleźć dobrej pracy więc nie dostanie tez dobrego mieszkania. Więc bez wykształcenia praktycznie jesteśmy nikim i nie możemy nic w życiu osiągnąć.
3 3 3