Tematy prac domowych:
1. To była najciekawsza przygoda Małego Księcia - opowiadanie z dialogiem.
2. Moje spotkanie z Małym Księciem - kartka z pamiętnika.
3. "Dobry widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" - twoje rozważania na temat słów lisa z utworu Mały Książę.
4. Mój najlepszy przyjaciel i ja - charakterystyka porównawcza.
Trzeba wybrac jeden z tych tematów i opisac. Tylko proszę wyczerpująco bo to na papierze podaniowym.Proszę by wypowiedź była dosyc długa i no i z sensem, żeby była dobra ocena:D Wszystkie tematy dotyczą utworu "Mały Książę"

1

Odpowiedzi

2010-04-01T12:47:36+02:00
Moje spotkanie z małym Ksieciem - kartka z pamietnika
Dzień : 25.03.2010 r.
Godzina : 12:00
Gdy wróciłam ze szkoły postanowiłam wyjść na dwór by spędzić czas z przyjaciółmi.
W mgnieniu oka zjadłam obiad i odrobiłam lekcje. Wyszłam z domu nacisłam przycisk aby przywołać windę i normalnie jak zawsze do niej wsiadłam.
Lecz nagle... Winda zaczęła wirować, skakała jak oszalała, aż w końcu zatrzymała się, była przerazona, chciało mi sie płakać. W pewnym momencie drzwi od windy otworzyły się a za nim stał Mały Książę. Pomyślałam :"To nie możliwe, chyba zwariowałam". Ale jednak nie zwariowałam.
Mały Książe podszedł do mnie i złapał za rękę, naprawde był prawdziwy.Zaczęliśmy rozmawiać, nie pamiętam o czym bo byłam cały czas w szoku. Gdy jednak ochłonęłam spostrzegłam się, że jestem na planecie Małego Księcia. Rozglądałam się dookoła szukając Róży i w końcu ją znalazłam. Mały Książe poznał nas ze sobą. Myślałam, że śnie, zastanawiałam się jak można rozmawiać z kwiatem, wylądować gdzieś na obcej planecie.Zaczęliśmy zabawę w trójkę, najapierw pograliśmy w słowa, potem kalambury i jeszcze w zgadywanki. Róża zmeczyła się grą i poszła spać i wtedy Mały Książe otworzył się przede mną.Opowiadał jaki naprawdę jest samotny i jak jest mu źle,ale z drugiej strony powiedział, że nie chciałby zmieniać swojego zycia, zdziwiło mnie to. Dopiero wtedy dowiedziałm się jak naprawde kocha on Różę i ile ona dla niego znaczy, sa oni dla siebie wszytkim. Chciałam pomóc Małemu Księciu, ale on nie chciał, powiedział tylko, że tak musi być, za dużo przeżył mieszkając tutaj na planecie, żeby ją teraz opuścić.
Potem, żeby poprawić sobie humor postanowilismy wybrać się na podróż po planetach.Widziałam Pijaka, Biznesmana i jeszcze innych bohaterów, których znałam z książki. Mały Książe był zdziwiony jak mu powiedziałam, że uczymy się o nim w szkole. Uświadomiłam mu, że jego podróż po planetach pomogła wiele zrozumieć ludziom w moim wieku.
Robiło się juz poźno. Postanowiliśmy wrócić. Moja winda dawała znaki, ze ,musi mnie juz zabrac dlatego pożegnałam sie z Małym Księciem i Różą.
Wiem, ze nigdy nie zapomne tego spotkania i bedzie ono moja wielka tajemnicą.
3 4 3