Odpowiedzi

2009-11-01T18:45:42+01:00
Sięgające swoją tradycją do 1875 roku "SOLANKI" Uzdrowisko Inowrocław znajduje się w nazywanej "miastem na soli", historycznej stolicy Kujaw Zachodnich. Dzięki dogodnemu usytuowaniu w uzdrowiskowej części miasta, nasze sanatoria i pensjonaty hotelowe są prawdziwą oazą spokoju, wymarzonym miejscem do wypoczynku i odzyskiwania zdrowia. To miejsce szczególne, które łączy w sobie wysokie standardy świadczonych usług i fachowość personelu z tradycyjną polską gościnnością i troską o potrzeby kuracjuszy, czego dowodem może być chociażby duża liczba powracających do nas rokrocznie zadowolonych gości.
Naturalnym sprzymierzeńcem ciała, duszy i umysłu odwiedzających "SOLANKI" jest
55-hektarowy PARK SOLANKOWY. Spacery po tym ponad stuletnim parku są ulubioną przez kuracjuszy i bardzo zdrową formą spędzania wolnego czasu.
Uzdrowisko, jako jedno z trzech w Polsce, posiada jeszcze dodatkową atrakcję TĘŻNIE SOLANKOWE. Tężnie to naturalne inhalatorium wytwarzające mikroklimat wykorzystywany w leczeniu i profilaktyce wielu schorzeń.
Uzdrowisko oferuje pełną gamę zabiegów z zakresu hydroterapii, fizykoterapii, ciepłolecznictwa, krioterapii, kinezyterapii i balneoterapii, wykonywanych z wykorzystaniem naturalnych surowców leczniczych - solanki i borowiny.