Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-30T21:33:02+02:00
Hammurabi-XVIIIw.p.n.e-Władca Babilonii,podbił miasta-państwa sumerów i zawładnął więkrzą częścią Mezopotamii.Spisał obowiązujące prawa (Kodeks Hammuraiego)

RamzesII-XIIIw.p.n.e-Faraon Egipski,za swojego panowania stoczył wojnę z potężnym państwem Hetytów a następnie zawarł z nimi pierwszy w historii traktat pokojowy.Załozył wiele miast w tym Pi-Ramzes które stało sie nową stolicą Egiptu wzniusł takżę wiele świątyń.

Salomon-990-930r.p.n.e-Król Izraela.Słynął z wielkiej mądrości.Unikał wojen z sąsiednimi krajami.Lata jego panowania uznaje się za okres najwiękrzej potęgi Izraela.

Siddhartha Gautama (Budda)-500r.p.n.e-Dał początek nowej religii buddyzmowi, głosił zasady których nalerzało przestrzegać aby osiągnąć nirwanę(stan całkowitego wyzwolenia od cierpienia)

Perykles-444r.p.n.e-Główny twórca demokracji Ateńskiej(Strateg),dzięki niemu ateny stały się najbogatrzym państwem w tych czasach.

Leonidas-zm. w 480r.p.n.e-Król Sparty ,wsławił się zwycięzką obroną wąwozu w Termopilach,prez kilka dni odpierał ataki perskiej armii.Poległ wraz z 300 towarzyszącymi mu spartanami.