Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-30T21:13:31+02:00
Skoro ludność mamy tak zacofaną, że boją się nawet
turbin wiatrowych, bo według wielu rolników przez te
wiatraki kury na wsiach przestają się nieść, a psy ze
strachu wieszają się na łańcuchach, którymi są
przywiązane do bud, to jak namówić ich do elektrowni
atomowych? Prędzej mi kaktus na dłoni wyrośnie, nic w
Żarnowcu czy gdziekolwiek wyrośnie reaktor atomowy! Tak
w Polsce "ekolodzy" wyprali mózgi społeczeństwu!
1 1 1
2010-03-30T21:14:34+02:00
Energia jądrowa jest tanim i wydatnim zródłem energii lecz jest niebezpieczna a niebezpiecznych i szkodzacych odpadów z elektrownii jądrowych nie ma gdzie składować
1 5 1
  • Użytkownik Zadane
2010-03-30T21:28:06+02:00
Sądzę, że energia atomowa to dobre i nie zatruwające środowiska źródło energii. Oczywiście, wielu ludzi spekuluje, że energia atomowa do bezpiecznych nie należy - mylą się, jest dobra, ale pod jednym warunkiem: jest w dobrych rękach. Największą zaletą tejże energii jest to, że nie ma tutaj mowy o emisji gazów i pyłów, które zatruwałyby środowisko. Kolejną zaletą jest również to, iż są to inwestycje w przyszłość bowiem zapasy paliw jądrowych starczą na kilka tysięcy lat.
Wadą natomiast jest, że nie w powołanych rękach może siać strach i zniszczenie - mam tutaj na myśli katastrofę w CzAES'ie (Czarnobylskaja Atomnaja Elektrostacija - Elektrownia Atomowa w Czarnobylu), która wydarzyła się 26 kwietnia 1986r. Wypadek ten jest uznawany za największą katastrofę przemysłową w XX wieku. Tutaj nie zawiniła maszyna - jak wielu ludzi uważa - ale zawinili ludzie, którzy tejże nocy mieli przeprowadzić niebezpieczny eksperyment polegający na ustaleniu na jak długo w sytuacji awaryjnej, po ustaniu napędzania turbin generatorów parą z reaktora, energia kinetyczna ich ruchu obrotowego produkuje wystarczającą ilość energii elektrycznej dla potrzeb awaryjnego sterowania reaktorem. Eksperyment ten miałbyć przeprowadzony dwa lata wcześniej.
I jest jeszcze jedna bardzo ważna o której koniecznie należy wspomnieć - energia jądrowa może służyć do celów terrorystycznych - wystarczy wspomnieć o atakach na dwa miasta - Hiroszimę i Nagasaki. To wszystko wyjaśnia...
Podsmumowując pomimo swoich wad uważam, że energia jądrowa jest energią przyszłości, nie zatruwającą środowiska. Jest strzałem w dziesiątkę.
1 4 1