Odpowiedzi

2010-03-31T10:49:11+02:00
Książką, którą warto przeczytać jest z pewnością I część "Opowieści z Narnii" Clive Staples Lewisa. Opowiada ona o losach czwórki dzieci przenoszących się w inny świat dzięki starej szafie.
Łucja najmłodsza z czwórki rodzeństwa podczas zabawy w chowanego chowa się do starej szafy. Idąc w głąb dochodzi do cudownego świata Narnii. Dziewczynka spędza tam kilka godzin po czym postanawia wrócić do domu. Gdy opowiada swemu rodzeństwu co się stało nikt jej nie wierzy. Szczególnie okrutnie szydzi z niej Edmund, doprowadzając dziewczynkę do łez rozpaczy. Po minięciu kilku dni dzieci ponownie bawią się w chowanego. Edmund postanawia udowodnić pozostałemu rodzeństwu, że Łucja kłamie i postanawia wejść za nią do szafy, po to aby jego dowody były nie zbite. A co się stało dalej ?
Myślę, że czytając tą książkę dowiecie się tego sami. Zapewniam was, że dostarczy wam ona nie zapomnianych wrażeń.
6 4 6
2010-03-31T10:52:38+02:00
Opowieści z Narnii-Lew,Czarownica i Stara Szafa.Łucja zagląda do szafy i....


Było raz sobie Czworo rodzeństwa-Piotr,Zuzanna,Edmund i Łucja.
Mieszkają oni w Londynie,ale zaczęła się wojna i muszą oni wyjechać poza miasto-do domu Profesora.W tym domu w Garderobie Łucja znajduje starą szafę.Bawią się w tym czasie w chowanego,a Łucja znalazła kryjówkę.Weszła do szafy,a wchodząc do niej weszła do krainy skutej wiecznym lodem,w której choć jest zima nigdy nie ma Bożego Narodzenia.Spotyka tam Pana Tumnusa-Fauna,który opowiada jej co nieco o Narnii i o sobie.Okazuje się,że Faun jest sługą Białej Czarownicy,Kasztelance Tronu Narnii .Jego zadaniem jest schwytanie córki Ewy lub syna Adama i przyprowadzenie ich do Jej Wysokości.Bowiem chodzi tu oto,że gdy 2 synów Adama i 2 córki Ewy zasiądą na Tronach Narnii nastąpi koniec panowania Białej Czarownicy.


Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o Narnii i przygodach królewskiego rodzeństwa wystarczy tylko,że zasiądziesz w fotelu i przeczytasz książkę ,,Opowieści z Narnii",a jeżeli wolisz kino zapraszamy na ciekawy film również o tym tytule.


Niech moc Narnii będzie z Wami.
5 4 5