Znasz wiele polskich obyczajó. Opisz jeden z nich, który Twoi zdaniem nigdy nie powinien zaniknąc. Uzasadnij, dlaczego własnie to wybrała/eś i opisz dwa zwaizane z nim obrzedy..potrzebuje samodzielnej pracy a nie skopiowanej bezczelnie z neta. dziekuje, daje maxa. ;*

1

Odpowiedzi

2010-03-31T11:18:42+02:00
Polacy maja wiele obyczjów, którymi możemy się szczycić i powinniśmy je kontunuować i przekazywać z pokolenia na pokolenie.
Obyczajem, który wybrałam,i który według mnie nigdy nie powinien zniknąc to obyczj zwiazany ze Swiętami Bożego Narodzenia.
Wybrałam ten zwyczja, iz uważam,że jest bardzo wyjatkowy. Dzięki niemu ludzie zapominają o troskach i przebaczaja sobie wszelkie krzywdy. Obyczaj ten daje nadzieje na lepszy czas i nadzieje na lepsze życie.
Obrzęd, który zasługuje weług mnie na wyróżnienie przy tym obyczaju to dzielenie się opłatkiem. Jest to najpiękniejsza chwila w trakcie trwania Świąt. To właśnie w tej chwili można złożyć sobie serdeczneżyczenia i przebaczyć wszystkie krzywdy, można sobie dać druga sznsę na nowe życie.
Drugim obrzędem bardzo ważnym przy tym obyczaju jest ubieranie choinki. Jest to moment, który przynosi wiele radości i to nie tylko dzieciom. Choinka jednoczy rodziny, czasem nawet zwaśnione( skłocone), które razem idą ja wybierać i kupować, a potem przychodzą do domu i stroją ją w przepiękne kolorowe bombki i łańcuchy.
Zapach żywego świerku bardzo szybko roznosi się po domu przypominając o tak ważnym obyczaju jak Święta Bożego Narodzenia.
Moim zdaniem ten obyczaj i towarzyszące mu obyczaje zasługują na to by kontynuować je przez kolejne tysiąc lat, a nawet i dłużej.
1 4 1