Pilnee !!!!

mam na jutro napisać rozprawkę na nie mniej niż str A4 . ale żeby więcej też nie było . ;) .

na temat "Udowodnij słuszność twierdzenia, że warto jeździć na wycieczki szkolne" . to zadanie jest już uproszczone, gdyż trzeba tylko rozwinąć tezę, argumenty oraz napisać podsumowanie.
oto jak ma to wszystko wyglądać:

1. Teza
Zgadzam się z twierdzeniem, ża warto jeździć na wycieczki szkolne. (+ w kilku zdaniach co to jest wycieczka)

2. Argumenty
-Gwarantują integrację klasy (+rozwinięcie argumentu).
-Dostarczają rozrywki, zapewniają relaks (+rozwinięcie argumentu) .
-Wycieczki mają wartość edukacyjną . Poszerzają wiedzę, mogą stać się tzw. "Żywe lekcje historii". (+rozwinięcie argumentu) .
-Wyjazdy uczą samodzielności np. gospodarowania własnymi pieniędzmi . (+rozwinięcie argumentu) .
-Korzystnie wpływają na poprawę kondycji fizycznej . (np. obozy sprawnościowe itp.) (+rozwinięcie argumentu) .

3. Powtórzenie tezy
Mam nadzieję że udowodniłam słuszność tezy, że wycieczki mają korzystny wpływ na młodych ludzi. (+podsumowanie) .
Powodzenia :)) . i z góry wielkiee dziękii ;*** .

1

Odpowiedzi

2009-11-02T08:00:16+01:00
Moim zdaniem warto jest jeździec na wycieczki szkolne gdyż podzwala nam to zapomnieć o problemach szkolnych,a nawet rodzinnych.
Wycieczka szkolna gdziekolwiek by nie była łączy klasę mogą stworzyć się nowe przyjaźnie ,które przetrwają na wieki. Jest to w pewnym sensie rodzaj relaksacji i odpoczynku ,dla zmęczonej głowy ucznia, a także możliwość poprawienia kondycji fizycznej.Kiedy wyjeżdżamy na zielone szkoły ta jak już wspomniałam chodzenie po górach lub po plaży wzmacnia naszą kondycję fizyczną . Większość wycieczek uczą nas nawet nie tak bardzo teoretycznie ,ale praktycznie np.jak jedziemy do rezerwatu przyrody poznajemy nowe gatunki roślin i zwierząt . Każda wycieczka na świeże powietrze jest dobra pod względem zdrowotnym , gdyż możemy po oddychać świeżym powietrzem.Jeśli jedziemy na kolonie to uczymy się wiele rzeczy o ,których nawet nie wiedzieliśmy a nawet takich błahostek jak gospodarowanie pieniędzy.Większość dzieci gdy wyjeżdża już w pierwszym dniu wydaje wszystkie pieniądze na niepotrzebne rzeczy . Młode dzieci kuszą wystawy z pięknymi zabawkami lub pamiątkami i kupują wszystko co tylko wpadnie im w ręce.To świadczy o tym , że rodzicie nie uczą dzieci takich spraw a miejscem gdzie mogą się tego uczyć , są wycieczki szkolne.
Mam nadzieję , że udowodniłam słuszność tezy , że wycieczki mają korzystny wpływ na młodych ludzi ,gdyż uważam ,ze jakby w roku szkolnym nie było żadnych wycieczek uczniowie tracili by chęć do dalszej pracy.Więc jestem przekonana że wycieczki są nawet bardzo potrzebne.