Odpowiedzi

2010-03-31T16:45:47+02:00
Uważam, że dzieci mają swój osobny świat i dorośli często go nie rozumieją.W mojej pracy postaram się udowodnić słuszność tego stwierdzenia jak i odpowiedzieć na pytanie: jak powinniśmy zaistniec w ich świecie?.
Pierwszym argumentem w tej sprawie jest powiastka filozoficzna Antoine'a de Saint-Exupéry'ego pod tytułem: ,,Mały Książę". Głównym bohaterem jest kilkuletni chłopiec, który wyrusza w podróż chcąc znaleźć przyjaciela oraz dowiedzieć się dlaczego dzieci nie rozumieją świata dorosłych. Chłopiec odwiedza planety różnych ludzi np.:pijaka, bankiera, króla, po każdej wizycie stwierdza iż dorośli są dziwni. Mały Książę zauważa, że najważniejszymi wartościami w ich życiu sa pieniądze i zapomnieli już czym jest świat wyobraźni.
Moim zdaniem, aby dorośli mogli porozumieć się z dziećmi muszą sobie przypomnieć jak to jest być dzieckiem. Zaistnienie w świecie dziecka wbrew pozorą nie jest takie trudne wystarczą dobre chęci. Należy przy tym pamiętać, że dziecko spogląda na świat inaczej i często jego punkt widzenia jest tym piękniejszym, więc powinniśmy spojrzeć na świat oczami dziecka.