N a p i s z charakterystykę porównawczą Jagienki i Danuśki
na podstawie lektury "Krzyzacy" Henryka Sienkiewicza.
Co najmniej 3/4 strony A4 czcionką 12!!
NIE PRZEKOPIOWANE Z INTERNETU!!


Wszystkie krótsze pracę lub nie na temat ZGŁASZAM!!!
Jeżeli masz się wygłupiać to nie pisz!!

1

Odpowiedzi

2010-03-31T21:22:55+02:00
Jagienka i Danusia to główne bohaterki "Krzyżaków". Obie zdobyły serce Zbyszka z Bogdańca.
Danusia miała na swych rozpuszczonych, puszczonych po ramionach włosach wianuszek. Ubrana była w niebieską suknię i czerwone trzewiczki z długimi końcami. Podobna do jakowejś figury z kościoła, wyglądała jak anioł.
Umiała grać na lutni, a jej wielkim atutem było to, że śpiewała czystym, srebrzystym głosem, choć miała zaledwie dwanaście lat.
Jedną z cech córki Juranda buła nieśmiałość,a świadczy o tym fragment tekstu, w którym Jurandówna chowa się za plecami księżnej Anny Danuty.
Kiedy trzeba było, ujawniała się u niej odwaga, a wykazuje ję, gdy ratuje Zbyszka przed powieszeniem.
Jagienka była piękna, urodziwa. Bił od niej blask zdrowia, młodości i siły. Miała smukłą sylwetkę o szerokich ramionach. Na jej twarzy gościły rumieńce. Oczy córki Zycha były modre o bystrym spojrzeniu, a włosy długie, ciemne, splecione w warkocze.
Ulubienica Opata cechowała się odwagą, którą wykazała się pomagając w zabiciu niedźwiedzia Maćku.
Wyróżniało ją także dobre serce. Zajmowała się stryjkiem Zbyszka, gdy był chory, ponadto nie zabrakło jej gospodarności, ponieważ umiała kierować dworem oraz prowadziła dom.
Moim zdaniem obie bohaterki były ciekawe, choć znacząco się różniły. Obie posiadały zalety i wady co czyniło je wyjątkowymi.
1 4 1