"Dom jako najważniejsze miejsce w życiu człowieka"
Rozprawka(odwołaj się do : kamieni na szaniec, syzyfowych prac, latarnika, i do dwóch wybranych utworów z działu śladami cywilizacji-jest to podręcznik pt miedzy nami kl 2 gim
proszę zeby to była dobra rozprawka w miarę dobra.
Dziex z gory!!!!!!

1

Odpowiedzi

2010-03-31T18:20:52+02:00
Moim zdaniem dom jest najważniejszym miejscem w życiu człowieka.
Najważniejszym miejscem był dom dla bohaterów z "Kamieni na szaniec". Ukazana została tam walka młodych ludzi o wolną Polskę, która dla nich była domem. Wielu młodzieńców straciło życie, aby móc normalnie żyć w wolnej Polsce.
Tułaczka "Latarnika", który robił wszystko,aby wrócić do ojczyzny. Zwiedził on wiele ciekawych miejsc gdzie było mu dobrze, jednak żadne z nich nie zastąpiło mu Polski, która była jego domem "wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej", powiedzenie to w zupełności odnosi się do tego człowieka. Czytając "pana Tadeusza" przenosił on się myślami do Polski.
Bohaterzy z "Syzyfowych prac", również udowadniają nam to jak ważny dla każdego człowieka jest dom. Ukazali to swoją postawą w walce z Rosjanami, którzy próbowali pozbawić ich języka, religii i Polskiej historii. Jednak oni nie poddali się tak łatwo i stawili im czoło w walce o wolną ojczyznę.
Moim zdaniem dom jest najważniejszy w życiu człowieka.PS. niestety tej książki 2 argumentów nie mam, bo nie mam tej książki:(((((
7 4 7