Odpowiedzi

2010-03-31T18:20:57+02:00
Reportaż o tym, jak uczniowie spędzają czas podczas wagarów ;)
Jest godzina 7:30 znajdujemy się na rynku miasta gdzie jest duże zamieszanie. Dorośli spóźnieni biegną do pracy a większość uczniów do szkół. Minęło pół godziny, zatem jest 8:00 Plac wydaję się pusty, tylko w niektórych miejscach szwęda się młodzież.
Postanowiliśmy pójść za niektórymi. Podążamy, tak aby nas nie zauważyli. W końcu dotarliśmy na miejsce. Pierwsza grupa chłopców mniej więcej w wieku 15 lat spędza czas w kręgielni. Pierwsza misja zakończona. Nadal chodzimy po mieście szukając wagarowiczów. Zauważamy kolejną grupę uczniów. Idą, w stronę centrum miasta. Tym samym sposobem staramy się, zachować dyskrecję. Zaś w tej ów grupie dominowała w większości płeć żeńska. A więc pytanie, gdzie najczęściej na wagary wybierają się dziewczyny ? Otóż zagadka rozwiązana. Różnorodne sklepy z biżuterią i odzieżą to miejsce ulubione dla dziewcząt. Po dalszych śledztwach udowodniliśmy, że polska młodzież najczęściej spędza czas, w którym powinna być na lekcjach w parkach, centrach handlowych, restauracjach, barach, kinach a co nas mile zaskoczyło, w bibliotekach i teatrach.
Tak właśnie wyglądają wagary naszej polskiej młodzieży. Z pewnością więcej zyskała by na lekcjach w szkole, i nie jest to pożyteczne spędzanie czasu.
1 1 1