Zawsze na czasie!
Jako jedni z pierwszych do tej smutnych dla managerów wiadomości. Zawodnicy w hokeju z powodu zbyt małych wynagrodzeń, długiego sezonu i złego traktowania postanowili zaprotestować. Zawodnicy zamierzają w dniach 2.04 do 19.04 nie grać w żadnych meczach, nie trenować. Po sezonie na emerturę postanowiło odejść większość zawodników po 28roku życia.

Proszę to rozwinąc na conajmniej 2/4 strony A4. Daję naj;*

3

Odpowiedzi

2010-04-01T10:37:12+02:00
Ważnymi przyczynami tego zachowania jest złe traktowanie przez trenera,okropna pomoc medyczna,brak obiektów sportowych do prowadzenia treningu.
Następnym problemem są długie rozłąki zawodników z rodzinami.
Większość turniejów odbywa się w Ameryce/jej obrębie.Czasami zawodnicy są tylko miesiąc w domu! Proszę postawić się w sytuacji takiego ojca , który widzi swoje dziecko zaledwie 30 dni w roku .. Do tego wynagrodzenie nie jest adekwatne do tego co robią zawodnicy.Trzy treningi dziennie, ciągła dieta..jest to duże wyżeczenie oraz w pewnym sensie ograniczenie-a wszystko w imię sportu,niestety trenerzy tego nie doceniają i wciąż krytykują zadowdników.Zadownikow którzy w zeszłym sezonie zdobyli .. tytułów Mistrzowski !! Naprawdę proszę o ludzkie oraz poważne spojrzenie na Tą całą sytuację .. !!
2010-04-01T10:37:14+02:00
Hokeiści postanowili rozpocząc strajk. Z pewnych źródeł wiadomo, że ma on się rozpocząć 5 kwietnia 2010 r. na hali sportowej. Najprawdopodobniej przez strajk zostaną odwołane wszytskie halowe mecze, a więc klub sportowy odniesie ogromne straty finansowe poprzez nieodegrane mecze. Władze miasta niestety, na ta chwilę nie robią nic w tej sytuacji, nie walczą o zawodników.
Sportowcy udzielając wywiadów mówią, że jeżeli zaistnieje taka potrzeba zaczną nawet głodówkę. Jak sami twierdzą ten sport to ich miłość, coś czemu się poświęcili bez reszty, niektórzy nawet zrezygnowali z zakładania rodziny by móc grać. Czy przez braki budżetowe będą musieli z tego wszystkiego zrezygnować i zacząć życie tak naprawdę zupełnie od nowa?
Jednak jest nadzieja na to by uratować reprezentacje i zawodników.
Wszystkie szkoły z profilem sportowym postanowiły urządzić zbiórkę pieniędzy na rzecz hokeistów. Postanowiono wystawic na licytację kije hokejowe najlepszych zawodników oraz kaski.
Szkoły postanowiły uderzyc z tą akcją nietylko w szkołach ale i na ulicach, najwięksi fani hokeju powiedzieli, że wspomogli hokeistów swoimi całymi oszczędnościami.
Wiemy również że została wybrana delegatura ze szkoły do władz miasta o pomoc i tam dowiedziała sie iż miasto zrobi wszytko by uratpować dużynę.
Zaczęło od tego iz chciałoby zmienić trenera tej druzyny i skrócić sezon gry.
Wiemy, że są już chętni do prowadzenia tych hokeistów na szczyt.
Miejmy nadzieję, że władze miasta dotrzymają słowa, że młodym kibica i faną hokeja uda się zebrać kwoty aby wspomóc tą drużynę. Miejmy nadzieje, ze pomimo kryzysu finansowego udać się ocalić hokeistów.
2010-04-01T10:43:04+02:00
Zawsze na czasie!
Jako jedni z pierwszych nasi reporterzy dotarli do tych jakże smutnych dla managerów wiadomości. Zawodnicy w hokeju z powodu zbyt małych wynagrodzeń, długiego sezonu gry i złego traktowania postanowili zaprotestować. Wykonują oni bardzo ciężką pracę, której nikt nie docenia, a zarabiają średnio 2.500 zł. Czy to jest odpowiednia stawka? Niektórzy powiedzą: owszem! ale pod uwagę trzeba wziąć jeszcze jeden fakt. Łatwo nam oglądać mecz przed telewizorem, bo wszystko wygląda tam na proste i mało skomplikowane, ale tak naprawdę nie wiemy co dzieje się na boisku i na jakie niebezpieczeństwo narażają się gracze. Jeden z nich zdradził nam, że gdy podczas jednego z meczy doznał ciężkiej kontuzji, a także złamał nos, nie dostał nawet zwolnienia lekarskiego i już następnego dnia musiał grać, pod groźbą wyrzucenia z drużyny. Tym bardziej nie dostał on zwolnienia lekarskiego. Sezon trwa bardzo długo, a gracze nie mają ani chwili wytchnienia, nie mają ani trochę wolnego. Czy więc dziwi nas to, że zawodnicy zamierzają w dniach 2.04 do 19.04 nie grać w żadnych meczach, nie trenować? Bo mnie nie! Profesjonalna kariera sportowca niewątpliwie jest bardzo ciężka i wymaga poświęceń, ale wyobraźmy sobie, jaki ciężki musi być los hokeisty, skoro po tym sezonie na emerturę postanowiło odejść większość zawodników po 28roku życia. MUsi być im naprawdę ciężko. Większość z nich ma już swoje rodziny, dzieci. Zawsze trudno jest pogodzić pracę z domem, ale myślę, że w tym wypadku jest jescze gorzej, bo nikt nie bierze tego pod uwagę - większosć graczy musiała pracować przez całe święta Bożego Narodzenia, nie mogła ich spędzić z rodziną.
Żeby mieć stuproocentową pewność, czy to wszystko co mówią zawodnicy jest prawdą, czy jest ,,naciągane" postaramy się z naszymi reporterami ,,wkraść" w szeregi graczy i zobaczyć, co naprawdę się dzieje. Na następną część reportażu zapraszam za tydzień.


:)
1 5 1