Odpowiedzi

2009-11-01T19:10:55+01:00
In staurdan i get up at nine o'clock. I eat dinner at 9:30. I go to the shop at ten o'clock. i meet my friends at 11 o'clock. when i become my home i wolk my dog. I usually play computer games at two o'clock.I have breakfast at 3 o'clock. I usually go to the swimingpool befor breakfast. I watch tv at 8 o'clock. I have a showr at 11 o'clock. Befor shower i speak my friend form england.
I go to bed at 12 o'clock.
1 1 1
2009-11-01T19:24:29+01:00
In my free time i make much things. On monday i sleep and watch TV. On tuesday in my free times i listen to music and do homework.
On wednesday i go to shop and sing.on thursday i meet my friend and i play basketball.
On friday i visit my family and i go on ice-cream.On saturday i read a books and play fotball.On sunday i ride a bike and wath TV too.
1 1 1
2009-11-01T20:01:44+01:00
I'm very active and I like sports very much. My favourite sport is swimming. I go to the swimming pool every Friday with my parents. I'm quite good at swimming. Some people are afraid of water but I feel relaxed when I swim. In sprim and summer I often go cycling. I usually cycle with my riends. I haven't got a bike for professionals but it's enough for me. Cycling gives you a lot of fun and is good for your health. I'm also into music, especially techno and hip-hop. I can't play a musical instrument. Every winter I go to the mountains with my parents. I love skiing/ I'm also keen on dancing so I practise it twice a week.

Jestem bardzo aktywna i bardzo lubię sport. Moim ulubionym sportem jest pływanie. Chodzę na basen każdego piątku z moimi rodzicami. Jestem całkiem dobra w pływaniu. Niektórzy ludzie obawiają się wody, ale ja jestem odprężona (zrelaksowana) kiedy pływam. We wiosnę i lato często jeżdżę rowerem. Zwykle jeżdżę z moimi przyjaciółmi. Nie mam profesjonalnego roweru, ale ten jest wystarczający dla mnie. Jazda rowerem daje dużo zabawy i jest dobra dla twojego zdrowia. Lubię muzykę, a zwłaszcza techno i hip-hop. Nie umiem grać na instrumentach. Każdej zimy jadę w góry z moimi rodzicami. Kocham jazdę na nartach. Bardzo lubię tańczyć, więc uczę się tego dwa razy w tygodniu.