Geografia, Klasa I , pODRĘCznik planeta nowa, ćwiczenia :
str.25.zad. 4

a) wyznacz trasę przejazdu dowolnym środkiem lokomocji, prowadzącą z miejsca twojego zamieszkania(Wołomin koło Warszawy) do miejscowości w której planujesz się zatrzymać, położonej w wybranym regionie górskim. Jeśli wybierzesz podróż koleją , uwzględnij w opisie czasu przejazdu główne stacje kolejowe, liczbę ewentualnych przesiadek i kategorię pociągów( np. InterCity, ekspres, pośpieszny, osobowy) . Jeżeli natomiast decydujesz się na podróż samochodem, uwzględnij numery i rodzaje dróg , najwieksze miasto przez które prowadzi trasa pojaazdu oraz miejsca w którym zatrzymasz się na krótki odpoczynek

b) korzystając z mapy turystycznej wybranego regionu górskiego zaplanów i opisz trasę wycieczki z miejscowości, w której masz się zamiar zatrzymać a najważniejszy szczyt tego regionu. Planując trasę wycieczki , weź pod uwagę jej długość , stopień trudności oraz liczbę atrakcji turystycznych , które miniesz po drodze.

1

Odpowiedzi

2009-11-01T20:00:53+01:00
Wołomin/Zakopane PKP
Wyjazd z Wołomina 22:44 (koleje Mazowieckie) kierujemy się do Warszawy Wileńskiej,z tad 40 min pieszo udajemy się do Warszawy Wschodniej.Tu przesiadamy się na pociąg jadący do Zakopanego (pociąg pospieszny) mijamy Kraków oraz inne główne stacje na których pociąg pospieszny się zatrzymuje.Po 11godz i 44 min jesteśmy w Zakopanym.


b:) Droga na Kasprowy Wierch.
Z Zakopanego idziemy do Tatrzańskiego Parku Narodowego.Będąc w Parku kierujemy się żółtym szlakiem na południe,jest to bezpośredni szlak na Kasprowy Wierch.Mijamy rzekę Bystra,obserwujemy lasy zniszczone przez kwaśne deszcze.
Trasa na Kasprowy Wierch jest najprostsza i potrzebujemy zaledwie 4 godzin spokojnym marszem by pokonać 25km.
8 2 8