Piszemy wypracowanie z lektury "QUO VADIS
z pięciu podanych tematów wybierz jeden.
1.rzym był panem świata ale też wrzutem świata - refleksje po lekturze.
2. dlaczego Petroniusz pozostał wierny staremu światu-bez chrześcijaństwa, ucztom, pijaństwu, zabawom-refleksje z elementami charakterystyki.
3.która ze smierci z QUO VADIS twoim zdaniem zasługuje na godną-; rozprawka -; wypisac jakie były omawiając kilka z nich dokładnie-
4. dlaczego miłosc Ligii i Winicjusza jest niedościgłym ideałem -rozprawka
5. czy neron zasluguje na calkowite potepienie nastepnych pokolen?

ma byc na ok3-4 strony .

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-01T11:59:40+02:00
4. mogę Ci podać podpunkty na których możesz się wzorować pisząc wypracowanie

na początek np.
w dzisiejszych czsach nie wydaje mi się możliwe , by narzeczony traktował swą ukochaną jak bóstwo, jak Winicjusz Ligię. Uważam że ich miłość jest niedoścignionym ideałem i postaram się to udowodnić.

i potem argumenty typu:
1.Miłość Ligii i Winicjusza jest niedościgniona, ponieważ jest silna wielka mocna,
2.Ponieważ przetrwali wszystko, pokonali przeciwności losu, udało się nawet Ligii uniknąć śmierci
3. Mimo iż na początku Ligiia była jedynie obiektem porządania dla Winicjusza, wszystko się zmieniło i pokochał ją tak jak ona jego.
4.(możesz kilka wydarzen potwierdzających wielkość ich miłości napisać, np. to jak winicjusz martwił się kiedy nie wiedział co z nią się dzieje, albo jak ona na początku uciekła bo go kochała ale nie chciała być z nim dopóki się nie zmieni.. cokolwiek ;) )
5..Miała ona wręczmagiczny charakter. dzięki ich wielkiej miłości oraz chrześcijaństwie Winicjusz zmienił swoje postępowanie, stał się prawdziwym człowiekiem, w pełni tego słowa znaczeniu, świat materialny przestał być dla niego taki ważny.
itd.

w podsumowaniu możesz napisać

myślę ze dostarczone przeze mnie argumenty potwierdzają tezę iż "miłość Ligii i winicjusza jest niedoscignionym ideałem".
tak wielka miłość która potrafii przetrwać nawet najgorsze sytuacje, mimo iż w dzisiejszych czasach nie za bardzo wydaje się możliwa, sam(sama) chciałabym przeżyć coś takiego.


na innych stronach też są jakieś wypracowania więc na nich też możesz się wzorować.

Mam nadzieję że trochę sie przyda ;)
8 4 8