Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-04-01T14:11:23+02:00
Nieprawidłowe odżywianie organizmu czyli nieregularne posiłki, nadmiar tłuszczu, jedzenie zbyt często faswudów, jedzenie za dużo słodyczy i tym podobne, może bardzo wpłynąć na nasz rozwój, może również spowodować złe samopoczucie, otyłość.
A tak przetwarza się produkty codziennego użytku :
*niebezpieczeństwo związane z mechanizacją produkcji środków spożywczych,
ich konserwacją oraz ze stosowaniem środków owadobójczych,
dążeniem do zmniejszenia strat witaminowych w pożywieniu,
problem wzrastającego stosowania enzymów do przygotowywania i uszlachetniania środków spożywczych.
Odżywianie się to jedna z podstawowych i niezbędnych czynności jakie wykonuje każdy żywy organizm. Pokarm dostarcza naszemu organizmowi niezbędnej do przeżycia energii oraz materiału budulcowego. Nie jest, więc bez znaczenia, co jemy, ponieważ nieprawidłowy tryb odżywiania może prowadzić do różnych chorób i schorzeń.
Błędy dietetyczne kobiet ciężarnych i karmiących pojawiają się wtedy, gdy codzienny jadłospis nie pokrywa w pełni zwiększonego zapotrzebowania na poszczególne składniki odżywcze.
Niekiedy w posiłkach, spożywanych każdego dnia przez kobiety, jest zbyt mało takich mikroelementów jak np. żelazo, cynk czy jod – to może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych u matki i rozwijającego się dziecka. Jednak również nadmierna ilość przyjmowanych pokarmów przez kobiety ciężarne i karmiące piersią jest szkodliwa. Prawidłowy przyrost masy ciała kobiety podczas ciąży nie powinien przekraczać wartości 12-14 kilogramów.


licze na naj:p