Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-03T14:20:07+02:00

---Model rodziny w Polsce, w ostatnich latach uległ zmianie. Ta zmiana jest na pewno gorsza dla nas i przyszłego pokolenia.

----Często kobieta jest dziś tą, która rządzi w małżeństwie,a mężczyzna spełnia jej zachcianki. Dla niej przepracowuje noce, aby móc zadowolić ją zakupami. Można więc stwierdzić, że funkcję głowy rodziny przejęła kobieta. Zdarza się czasami, że to mężczyzna przejmuje obowiązki rodzinne, a kobieta spawy finansowe. Dzieje się tak wtedy, gdy kobieta ma lepszą pracę i nie potrafi wychowywać dzieci. Tak wyglądają zarobki we współczesnych rodzinach.
Co do stosunków w rodzinie, są one raczej fatalne. Coraz rzadziej ze sobą rozmawiamy. Mężczyzna woli obejrzeć mecz z kolegami, a kobieta iść na zakupy z koleżankami. W ten sposób ich stosunki pogarszają się. Coraz mniej się rozumieją i powstają kłótnie. Coraz rzadziej jadamy ze sobą obiady, nie chodzimy na spacery, ponieważ pogoń za życiem nowoczesnym jest zbyt duża. Kierujemy się prostym schematem życia. Kiedy żona lub mąż wraca z pracy pyta się tylko jak było i na tym kończy się rozmowa. Takie zwykłe codzienne sytuacje mają jednak znaczenie, także w wychowywaniu dziecka. Kiedy rodzice wolą obejrzeć telewizję, niż zająć się rozmową z synem, dziecko takie staje się zagubione i zamknięte w sobie. Prowadzi to do zaciętych kłótni, co kończy się w sądzie rodzinnym. Następuje walka o prawa rodzicielskie, a na końcu rozwód. W Polsce są słabe zarobki. W związku z tym współczynnik urodzeń maleje, bo nie stać nas na utrzymanie większej ilości dzieci. Wyżywienie, ubrania itp. rzeczy kosztują majątek dla polskiej rodziny. Ojcowie nie mają czasu wychowywać syna i prowadzić go przez życie, bo cały dzień są w pracy. Zdarza się, że obojga rodziców pracują. Dziecko do domu wraca wtedy same i nie ma z kim porozmawiać. Siedzi przy komputerze, gdzie uczą złego wychowania.

-----Tak wygląda Polska rodzina XXI w. i jest ona znacznie gorsza, niż 20 lat temu. Pogoń za lepszym jutrem spowodował, iż nie widzimy już tego co naprawdę przyniesie szczęście w rodzinie.

Myślę, że teraz dobrze, a jeżeli nie proszę o możliwość poprawy.
Za mało to ma byc referat!!