Hej:)

Mam problem bo idę do bierzmowania i mam bardzo upierdliwego księdza...:/
Który kazał nam napisać pracę na temat "Dlaczego wybrałem tego patrona?( Święta weronika)I jak dalej (po bierzmowaniu) zamierzam rozwijać swoją wiarę??
Prosze pomóżcie!!
Plisssss daję najlepsze:):)

3

Odpowiedzi

2010-04-01T15:36:00+02:00
Imię Weronika, podobnie jak pokrewne, czyli Berenika, pochodzi od greckiego *phere-nike*, co znaczyło: "przynosząca zwycięstwo".

Istnieje opowieść, że gdy Jezusa prowadzono na mękę, z tłumu wyszła jego uczennica imieniem właśnie Weronika i otarła Mu twarz chustą. Na chuście tej w cudowny sposób odbiła się podobizna twarzy Jezusa. Wtajemniczeni twierdzą, że chusta św. Weroniki zachowała się do dziś i jest przechowywana w Watykanie, w tajnym schowku wewnątrz jednego z filarów Bazyliki św. Piotra. Nikt jej jednakże od wielu lat nie oglądał. Dodajmy też, że historia św. Weroniki nie została zapisana w żadnej z Ewangelii; należy zatem do ustnej tradycji chrześcijaństwa.

Święta Weronika (jej dniem jest 4 lutego) została patronką ludzi zajmujących się chustami i płótnem, a więc tkaczy i farbiarzy, a już w naszych czasach - fotografów i filmowców.

Liczba tego imienia wynosi dwa. Zgodne jest to z legendą o świętej Weronice, gdyż jednym z ezoterycznych znaczeń liczby dwa jest obraz, echo, odbicie - czyli coś wtórnego i odbitego.

Wybrałam tą świętą na patronkę bierzmowania, poniewaz uważam, że jest to osoba godna naśladowania.
Widok Jezusa, torturowanego, skrwawionego i ubrudzonego pyłem ulicznym, tak ją wzruszył, że nie oglądając się na nikogo, odważnie przecisnęła się przez tłum i swoją białą chustą otarła Mu twarz. Za ten miłosierny czyn otrzymała na chuście oblicze Chrystusa. Była to otważna i miłosierna kobieta, dlatego tez chciałabym, aby była moją patronką.
8 3 8
2010-04-01T15:45:22+02:00
Moim wyborem co do patrona była św.Weronika jest to imię, które mi się podoba. Ponadto ma przypisane cechy ,które są podobne do moich.Zaciekawiła mnie jej historia więc postanowiłam wybrać tę imię jako trzecie, Po ukończeniu bierzmowania zamierzam dalej kształtować swoją wiedzę o Bogu i innych świętych, oraz się w nią zagłębiać. Poprzez spotkania z Bogiem uczę się życia, dostrzegam wszystko czego nie widziałam wcześniej, inaczej spoglądam na świat poprzez kościłół mogę rozwijać swoją wiedzę o świecie dlatego chce przystąpić do bierzmowania i nie kończyć swojej wiary . Chce ja poznawać i uczyć się o.niej by być pełnym chrześcijaninem
4 4 4
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-01T15:49:57+02:00
Po długim namyśle zdecydowałam że moim patronem zostanie św. Weronika.
Wybrałam tą postać, ponieważ jest godna nasladowania, gdyż nie każdy znalazłby w sobie tyle odwagi, aby zrobic to co zrobiła św. Weronika.
Była to kobieta pochodząca z Jerozolimy, która podała niosącemu krzyż Chrystusowi chustę do otarcia twarzy.Za ten miłosierny czyn otrzymała na chuście oblicze Chrystusa.Upamiętnia to szósta stacja Drogi Krzyżowej. Tę swoją cenną chustę Weronika miała później przekazać papieżowi św. Klemensowi Rzymskiemu. Do dnia dzisiejszego znajduje się ona wśród relikwii zgromadzonych w bazylice św. Piotra w Rzymie.
W ikonografii św. Weronika przedstawiana jest najczęściej z chustą, na której widoczny jest wizerunek twarzy Pana Jezusa.
Pragnę przyjąć Sakrament Bierzmowania aby stać się dojrzałym świadkiem Chrystusa i Kościoła. Wierzę, że podczas bierzmowania Duch Święty obdarzy mnie swoimi darami i pozwoli odważniej kroczyć chrześcijańską drogą do świętości.Światłość Ducha, którą pragnęotrzymać w tym sakramencie niewątpliwiepomoże mi dokonywać słusznych wyborów w moim dalszym życiu.


Liczę na najjj***
13 4 13