Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-01T21:58:41+02:00
1)
Nie być nachalnym, interesować się drugą osobą i niekoniecznie obciążać go zbyt dużo swoimi problemami, chociaż właśnie od tego są przyjaciele. Jeszcze... nie wyjawiać tajemnic, sekretów i cokolwiek powie ci przyjaciółka zachować dla siebie chociażby sama tego nie mówiła. Składać życzenia na imieniny, urodziny nie zostawiać w potrzebie. Cieszyć się i śmiać razem z nią. Starać się być szczerym i nigdy nie kłamać.

ALBO

przyjaciel- osoba na której można polegać, można się wygadać i zawsze zrozumie, wspólne zainteresowania, opiekuńczość. NIe można sobie robić na złość, no chyba, że takie żarty. Dla przyjaciela chcemy jak najlepiej, staramy się mu pomagać w spełnianiu marzeń, wspieramy go, osoba której ufamy i przy niej nie trzeba niczego udawać

ALBO

Ńieśmiać sie za plecami, traktować kogoś poważnie, pomagać tej osobie, nieodwracać sie w ciężkich chwilach, poświęcać dla niej. Do tego należy dodać poczucie chumoru i podobne tematy do rozmowy byście mogli sie lepiej zaprzyjaźnić i jak najmniej kłucili.


2)
Jasełka

Jak co roku - przed świętami Bożego Narodzenia - każda klasa spotkała się przy wigilijnym stole z wychowawcą. Uczniowie przygotowali tradycyjne świąteczne potrawy, nakryli ławy białym obrusem, wykonali świąteczne ozdoby, zapalili świece i włączyli płyty z kolędami. Następnie złożyli sobie i wychowawcy życzenia, połamali się opłatkiem i usiedli do wspólnego wigilijnego posiłku. Kiedy już wszyscy spróbowali „dań” kolegów i koleżanek, zaczęli śpiewać kolędy, wczuwając się w atmosferę tych świąt. Po zakończeniu posiłku niektórzy z uczniów poszli podzielić się opłatkiem z innymi nauczycielami i kolegami z innych klas, by następnie udać się do sali gimnastycznej, gdzie odbyły się jasełka, przygotowane przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły, zarówno tych starszych, jak i tych z najmłodszych klas szkoły podstawowej.
5 4 5