Przekształć dwukrotnie podany tekst, tak aby informował raz o pozytywnej, a drugi raz o negatywnej ocenie przedstawianych faktów. W tym celu użyj antonimów.

Niedługo przeprowadzamy się do nowego mieszkania. Znajduje się ono na parterze w niedawno wybudowanym bloku. Nad nami zamieszka chłopak w moim wieku, więc pewnie będę spędzał z nim sporo czasu.

2

Odpowiedzi

2010-04-01T19:03:06+02:00
Antonimy - wyrazy o przeciwstawnym znaczeniu:)


Niedługo przeprowadzamy się do starego mieszkania. Znajduje się ono na parterze w dawno wybudowanym bloku. Nad nami zamieszka chłopak w moim wieku, więc pewnie będę spędzał z nim mało czasu.


Niedługo przeprowadzamy się do nowo powstałego mieszkania. Znajduje się ono na parterze w nowym wybudowanym bloku. Nad nami zamieszka chłopak w moim wieku, więc pewnie będę spędzał z nim dużo czasu.
2 3 2
2010-04-01T19:06:05+02:00
Niedługo przeprowadzimy się do nowego mieszkania. Znajduje się ono na parterze, który jest najbardziej niebezpiecznym miejscem, do mieszkania, ponieważ złodzieje mogą się tu z łatwością dostać. Mieszkanie jest usytuowane w niedawno wybudowanym bloku, co oznacza, że nie jest pewne, czy budowla jest dobrze zrobiona, czy architekt nie popełnił błędu. Nad nami mieszka chłopak w moim wieku, obawiam się że tak młodzi ludzie jak ja,robią dużo hałasu i możemy nie mieć ze sobą zbyt dobrych relacji. Myślę, że może okazać się nie polubimy, a mimo to będziemy spędzać ze sobą sporo czasu.

Niedługo przeprowadzimy się do nowego mieszkania. Znajduje się ono na parterze, co jest bardzo bezpieczne, ponieważ wszyscy sąsiedzi muszą przemknąć obok naszych drzwi, co utrudni pracę ewentualnym złodziejom. Mieszkanie jest usytuowane w niedawno wybudowanym bloku, co oznacza, że budynek nie jest popękany i stary, zatem jest bardzo bezpieczny. Nad nami mieszka chłopak w moim wieku, co bardzo mnie cieszy. Myślę, że może okazać się, że zostaniemy przyjaciółmi i będziemy spędzać ze sobą sporo czasu.
1 5 1