Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-04-01T21:46:45+02:00

Obywatele Zabrza ze smutkiem i żalem obserwują sytuacje zaistniałą w Chinach , które nagminnie łamią prawa człowieka, polegające na prześladowaniach i torturach głównie ze względu na przekonania polityczne.
W 2009 roku w Indiach opublikowano raport temat łamania praw człowieka w Tybecie w roku 2008.
Według danych w przedstawionym raporcie zginęło ponad 120 tysięcy Tybetańskich obywateli z rąk chińskich władz. Po zdławieniu prodemokratycznych manifestów siły bezpieczeństwa zaaresztowały i uwięzły około siedem tysięcy manifestujących, a ponad tysiąc protestujących znikło , w domyśle możemy sugerować, że zostali zabici. Około 200 osób zostało skazanych na miesiąc, rok, bądź dożywocie pozbawienia wolności , dodając to że nie mieli obrońcy , który reprezentowałby ich interesy.
Ludzie, którzy trafili do więzienia poddawani byli tam okrutnym i niehumanitarnym torturom, a także byli bici i katowani.
Po tych oraz kolejnych wystąpieniach władze chińskie podjęły odpowiednie represje na Tybetańczykach tzn. zastraszanie ludności oraz liczne aresztowania oraz niesprawiedliwe wyroki sądowe.
Kolejną sprawą , którą chciałbym przedstawić jest kara śmierci , jakże często stosowana,
za wręcz absurdalne czyny jak np. hazard czy rozpowszechnianie pornografii.
Pod koniec 2009 roku zaistniała bardzo nieciekawa sytuacja. Akmal Shaikh , brytyjski obywatel mieszkający kiedyś w Polsce został skazany za przemyt narkotyków. Jest to przestępstwo karane śmiercią w Chinach , lecz był to człowiek chory umysłowo, więc powinien zostać poddany leczeniu , a nie skazany na karę śmierci.
Mimo, że Chiny ratyfikowały Konwencję przeciwko torturom są one wykonywane , więc zgłaszamy się z gorącą prośbą o podjęcie stosownych kroków
2010-04-01T21:51:05+02:00
1. Tak.
* życie za życie;
* zmniejszyła by się ilość przestępstw;
* ludzie uczciwi nie utrzymywali by morderców;

2. Problem ten ma różne podłoża, tak samo jak bardzo różne są to uzależnienia. Powodem uzależnień są problemy ale i nieasertywność.

3. Prawa człowieka nie powinny być łamane! A jeśli są to powinny być one karane. Ludzie mają prawo do własnej opinii itd.
2010-04-01T21:57:08+02:00
2.Scharakteryzuj problem uzależnień wśród młodzieży.

Coraz częściej słyszymy w telewizji, czytamy internecie lub gazetach, o tym co dzieje się z dorastającą młodzieżą. Popada ona ciągle to w inne nałogi.

Pierwszym jest alkohol. Młodzi ludzie szybko po niego sięgają, tylko dlaczego ? Może dlatego, że mają problemy z rodzicami, w szkole... Jest to jednak nie jeden nałóg, który istnieje we współczesnym świecie.

Innym mogą być papierosy. Już nawet gimnazjaliści sięgają po nie po to, by tylko zaszpanować kolegą. Psują swoje zdrowie i uzależniają się od nich. Tłumaczą swoje zachowanie najczęściej problemami osobistymi.

Najgorszym uzależnieniem jednak są narkotyki. One niszczą umysł i najbardziej uzależniają. Dlaczego dzieci ich próbują? Sluchają nieprawdizwych opowiadań jak to działa na poprawę humoru, jak pomaga w nauce, itp. To nie jest wcale prawdą. Dają może one chwile na szczęście, ale na pewno nie rozwiążą za nas problemów.

Myślę, że udało mi się pokazać, jak bardzo niektóre nałogi mogą być niebezpieczne.