Rozprawka
Temat:,,Mały Książę ''-utwór dla dzieci czy dla dorosłych?

Teza: ,,Mały Książę'' jest utworem dla wszystkich czytelników niezależnie od wieku.

Argument 1. Dzieci uczą się przyjaźni i poznają jej wartość.
Argument 2.Dorośli uświadamiają sobie własne wady widziane oczyma dzieci.


proszę według tego napisać rozprawkę ;)

2

Odpowiedzi

2010-04-01T22:38:44+02:00
Antoine de Saint-Exupery napisał ksiązke pt. ''Mały Książe''. Opowiada ona o małym chłopcu który zamieszkiwał planete B-612 i króry pragnął poznawać świat i szukać przyjaciół. Ta książka pokazuje że dobrze widzi się tylko sercem najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.,,Mały Książę'' jest utworem dla wszystkich czytelników niezależnie od wieku. Powyższą teze postaram sie udowodnic poniższymi argumentami.
Pierwszym argumentem jest to że dzięki małemu księciu dzieci mogą poznać jak warto jest szukac przyjaciół i że nie można oceniac człwoeka tylko z wyglądu bo najważniejsze jest wnętrze. Opowieść o róży i małym księciu ostrzega dzieci że nie można ocenia z pozorów.
Drugim argumentem jest to że pilot opisuje jak w dzieciństwie dorosli nie mogli rozpoznac co narysował. Dla nich najważniejsze jest tylko ile co kosztuje.
Dorosli po przeczytaniu tej książki mogą uświadomic sobie że nie wyszystko jest piękne co drogie..

21 4 21
2010-04-01T22:55:33+02:00
Dorośli uważają dzieci jak kogoś kto jest głupszy i myśli tylko o głupotach. Postaram się odpowiedziec na postawioną mi teze : " Mały Ksiaze jest utworem dla wszystkich czytelników nie zależnie od wieku ". Uzasadnię moje zadanie kilkoma argumentami : po pierwsze dzieci dzięki tej książce uczą sie wartości przyjaźni oraz uczą się dbałości swoich przyjaciół .Dzieci dowiadują się ze w swoim życiu spotykamy wielu ludzi <każdy jest inny> jedni z problemami , drudzy z nałogami lecz każdy jest naszym bliźnim .Kolejnym argumentem jest to to ze dorośli uświadamiają sobie własne wady widziane oczyma dziecka. Ksiązka pokazuje jak bardzo różni się swiat dziecka od postrzegania swiata przez dorosłego . Na zakonczenie jeszcze raz wróce do tezy: mały ksiaze utwór dla wszystkich niezależnie od wieku chce jeszcze raz powiedziec ze zgadzam sie z tą tezą .
22 4 22