Co dzis oznacza "być romantykiem"? Jakie cechy charakterystyczne lub jakie działania kryją się pod okresleniem kogos jako romantyka? Czy uwazasz siebie za romantyka?

proszę o pomoc.
proszę o takie wypracowanko żeby było na jedną kartkę A4.
z góry dziękuje.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-02T12:15:24+02:00
Być romantykiem, to znaczy być osobą poszukującą miłości. Często romantykami są osoby wrażliwe i mające poczucie estetyki oraz wszelkiego piękna. Romantycy idealizują sztukę, poszukują "raju na ziemi". W centrum ich świata są geniusz oraz uczucie. Romantycy przedkładają wiarę i intuicję nad rozum. Miłują też fantastykę i tajemniczość, a są przy tym indywidualistami.
Dziś romantyków jest coraz mniej. Czasy zmieniają się, a i ludzie mu ulegają. Kiedyś, każdy zapatrzony w swoją miłość, dziś bogiem młodych ludzi są komputery i koledzy. Romantycy mają głowy pełne pomysłów, uwielbiają czymś zaskakiwać, ciągle są w ruchu. Moje wyobrażenie o romantykach jest dosyć marne i jednostajne; jest nim mężczyzna ubrany w długi płaszcz, patrzący za okno z utęsknieniem z piórem i pergaminem w ręku. Pisze wiersz.
W rzeczywistości romantycy są osobami w ciągłym ruchu, zawsze znajdują sobie zajęcie. Są pełni wiary, nadziei.
Można być też romantykiem nie tylko dla jakiejś osoby- nie tylko człowiekiem, który wiecznie zaskakuje nowymi pomysłami. Myślę, że poeci również są romantykami- może stąd moje wyobrażenie o artyście z kartką w ręku. Ludzie tęskniący za krajem, a nawet Ci, którzy z chęcią przyglądają się swojej ojczyźnie, i nie mają dość. Chcą więcej i więcej. Pragną czuć swój kraj, pragną oddychać jego powietrzem, być jednością.
Myślę, że i ja jestem romantykiem. Chcę cieszyć się każdym dniem i myśleć o teraźniejszości. Chciałabym być wspólnotą dla mojego kraju. Chcę wspierać tych, którzy nie umieją być romantykami, oraz tych, którzy nie chcą nimi być.
Myślę, że bycie romantykiem, to fajna sprawa. Ciągle gdzieś pędzisz, tryskasz energią i robisz miłe niespodzianki- to naprawdę musi być wspaniałe uczucie móc w ten sposób sprawiać innym radość.

Pozdrawiam :)
10 3 10