Napisz wypracowanie na jeden z podanych tematów:

Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce - opowiadanie, którego myślą przewodnią będzie hasło Terencjusza.

Carpe diem - chwytaj dzień! Napisz list, w którym spróbujesz przekonać przyjaciela do życia zgodnie z horacjańską zasadą.

Bardzo prosze o niekopiowanie z innych stron !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3

Odpowiedzi

2010-04-02T11:15:23+02:00
Carpe diem - chwytaj dzień! Napisz list, w którym spróbujesz przekonać przyjaciela
do życia zgodnie z horacjańską zasadą.

Miasto + data

Drogi Arku!

---Trochę świeżych myśli, wpłynęło mi do głowy. W związku z tym, Ciebie też muszę pobudzić do refleksji.

---Na pewno wiesz co znaczy Carpe diem. W razie czego wytłumaczę Ci. Carpe diem, oznacza "chwytaj dzień". Chodzi o to, aby korzystać z życia każdego dnia. Trzeba żyć, jakby nie miało być jutra. Jeżeli dziwi Cię to, przytoczę Ci parę przykładów. Czy wiesz że 1/3 swojego życia spędzamy śpiąc?
Chyba nie chcesz stracić następnej 1/3 życia na lenistwo. Powstał zwykły stereotyp dnia codziennego, jednak ja myślę, że powinniśmy się od niego odzwyczaić. Zamiast oglądać programy przyrodnicze, weź ze sobą książkę, idź do lasu i tam poczytaj. Kto wie, może spotka Cię coś ciekawego.

---Co słychać u brata? Zdał już egzaminy? Jakie imię wybrał na bierzmowaniu? Koniecznie musisz odpisać. Twój przyjaciel
Ksawery

P.S

Zadzwonię do Ciebie za tydzień, może wybierzemy się na spacer do lasu i pobiegamy ?

154 1 154
2010-04-02T11:18:17+02:00
Drogi [imię przyjaciela]!
Ostatnio usłyszałem bardzo ważną i głęboką myśl. Brzmi ono Carpe Diem, czyli chwytaj dzień. Chociaż brzmi banalnie, to jakby się zastanowić, jest bardzo ważne. Popatrz-wszystko przemija. Wydaje nam się, że to wszystko, to jest nic. Że ciągle będziemy widzieć tych samych ludzi, oglądać te same miejsca. Ludzie żyją w ciągłym pośpiechu, nie zauważają drobnych, a jakże cieszących oko rzeczy. A trzeba się nauczyć cieszyć wszystkim, co się ma, każdą sekundą. Musimy nauczyć się żyć chwilą, "jakby to był nasz ostatni dzień".
Jeśli o mnie chodzi, to zacznę się do tego stosować. Człowiek, który powiedział te słowa miał rację. Chciałbym, żebyś i ty zaczął stosować metodę "Carpe Diem".
Pozdrawiam.
Takie coś wyszło ;p
50 3 50
2010-04-02T11:33:03+02:00
DATA ;-)
Kochana IMIĘ,
przepraszam że tyle czasu się nie odzywałam ale sama wiesz jak trudno w dzisiajszym czasie znaleść wolną chwilę. Wczoraj jednak usłyszałam pewną myśl, w sumie znaną mi od dawna ale dopiero tym razem skłoniła mnie ona do pożądnych przemyśleń.
Carpe diem, chwytaj dzień. To namawia do zmian w życiu. Trzeba "wycisnąć" z życia tyle, ile tylko się da. Wykorzystać każdą chwilę. Łapać każdy dzień, bo drugiego może nie być... Horacy miał w tym mnóstwo racji, nie uważasz? Ja już wprowadziłam w swoje życie tą zasadę, może Ty również spróbujesz? Myślę, że warto bo wtedy żyjemy tak, aby niczego nie żałować. Ciekawa jestem co o tym myślisz.
Pewnie zastanawia Cię co u mnie słyszać? U mnie jak wszędzie czas biegnie szybko, mam mnóstwo nauki a dobrze wiesz, że trzeba znaleźć też odorbinę czasu na relaks i odpoczynek.
A jak leci u Ciebie? Co u Twoich rodziców i Maćka? Pozdrów wszystkich i ucałuj.
IMIĘ ;-)
29 3 29