Odpowiedzi

2010-04-02T11:37:13+02:00
Gdy 17 września 1939 roku Armia Radziecka wkroczyła do Polski, nieprzygotowana do walki na dwóch frontach armia II Rzeczpospolitej musiała ponieść klęskę. Wśród jeńców wojennych znalazło się kilkanaście tysięcy oficerów. Ich rodziny z utęsknieniem czekały na ich powrót. Nigdy on jednak nie nastąpił. Dzieło http://andrzej.wajda.filmweb.pl/ ukazuje historie kobiet, które mimo upływu lat, ciągle czekały na powrót swych mężów, synów, braci i ojców, uwięzionych przez NKWD.
2010-04-02T11:43:50+02:00
Katyń
Katyń jest dramatem historycznym. Wyreżyserował go Andrzej Wajda. Film został zadedykowany swoim rodzicom, którzy byli powiązani z Katyniem. Wszyscy dobrze odnaleźli się w swoich rolach. Film pokazuje jak Polacy walczyli za swój kraj, co robili, byśmy teraz mogli żyć w spokojnej Polsce. Młodzi ludzie musieli ginąć, chociaż nie powinni. Ojcowie zostawiali swoje dzieci i żony. Andrzej Wajda często nawiązywał do książki Sofoklesa ,,Antygona". Film pokazuje nam jak naprawdę przebiegały te czasy ze strony cywilów. Pokazanych jest kilka drastycznych scen, jak na przykład rozstrzeliwanie.

Zresztą, zapraszam serdecznie do obejrzenia filmu, nie będę zdradzał więcej jego akcji.:)
2010-04-02T11:56:11+02:00
Katyń to film który przypomina ogromną tragedię, wielki dramat. Jest lekcją pamięci, patriotyzmu, świadomości tego jak gineli Ci którzy walczyli za kraj w jakim żyjemy. Muzyka z filmu sprawia że myślimy o tym, dodaje klimatu i wycisza. Aktorzy średnio dobrani - można zarzucić że Wajda się nie postarał. Widzimy twarze które znamy z codziennego rozkładu seriali tv, ale mimo wszystko nie jest źle bo grają bardzo dobrze. Cały film wzrusza i moim zdaniem warto go polecić.