1. W jaki sposob przedstawiona jest rzeczywistosc okupacyjna Warszawy w "Pamiętniku z powstania warszawskiego'' Mirona Białoszewskiego i "Kamieniach na szaniec" Aleksandra Kamińskiego?
Wskaż podobieństwa i różnice. (OPOWIADANIE)

2. Jakie prawdy o człowieku w sytuacji zagrożenia życia przedstawia "Pamiętnik z powstania warszawskiego'' M.Białoszewskiego? (OPOWIADANIE)

3. Wojna zawsze niesie ze sobą okrucieństwo i śmierć. Uzasadnij twierdzenie na podstawie znanych Ci utworów literackich. (ROZPRAWKA)Proszę o odpowiedź chociaż na jedno ;-)
z góry dziękuję. - Ejlis

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-02T12:26:27+02:00
3. Wojna zawsze niesie ze sobą okrucieństwo i śmierć. Uzasadnij twierdzenie na podstawie znanych Ci utworów literackich.

---Uważam, że wojna zawsze niesie za sobą okrucieństwo i śmierć. Postaram się to udowodnić poniższymi argumentami.

---Po pierwsze każdy wie, że wojna co nic dobrego, coś co wspominamy źle. Najczęściej ten czas to stracona część życia. Ludzie, którzy przeżyli wojnę, wiedzą co to strata przyjaciół, oraz członka rodziny.Po drugie jest przysłowie: "zgoda buduje niezgoda rujnuje". Tak było też w lekturze "Zemsta", gdzie dwoje pokłóconych sąsiadów, nie pozwoliło na małżeństwo ich dzieci. Wszyscy byli nieszczęśliwi. Jednak gdy doszło do zgody, wszyscy od razu poczuli ciepło w sercu.Kolejnym moim argumentem jest to, że wojną nie musi być tylko rzeź, niosąca śmierć miliardów ludzi. Wojna to także spotykane codziennie kłótnie, z którymi nauczyliśmy się żyć. Myślę, iż nieporządek w narodzie związany ze złym życiem, jest spowodowany złymi sposobami rządzenia państwem. Następnym moim argumentem jest to, że wojna to tylko strata czasu. Prędzej czy później i tak wszystko tracimy. Tak było w lekturze "Kamienie na szaniec", gdzie kilka ambitnych młodzieńców, dążyło do pokoju w narodzie, ginąc za niego. Zmarnowali sobie swoje życie, prowadząc "akcje małego sabotażu". Była to strata trzech inteligentnych młodzieńców, którzy nie chcieli walczyć, chcieli mieć tylko spokój w swoim domu. Teraz już wiemy, że wojna jest równoważna z bólem i stratą.

---Na podstawie przywołanych powyżej argumentów myślę, że uzasadniłam słuszność swojego stanowiska w sprawie wony niosącej śmierć.

Mam nadzieję, że pomogłem.

SERDECZNIE POZDRAWIAM

Proszę o najlepszą.
4 4 4