Odpowiedzi

2010-04-02T12:22:36+02:00
Najważniejsze podczas Świąt Wielkanocnych jest śniadanie. Podaj je na pięknie zastawionym stole, gdzie znajdzie się miejsce dla dekoracji z jajek, wiosennych kwiatów i zielonych kiełków. Proponowane aranżacje są bardzo proste do przygotowania i z pewnością sobie z nimi poradzisz.

Wielkanocny stół nie musi być udekorowany z przepychem, zastawiony masą porcelanowych czy drewnianych figurek, pisanek, kurczaczków czy zajączków. Wystarczy jeden, dwa akcenty i utrzymanie całej aranżacji w tej samej kolorystyce - najlepiej bieli lub pastelach, żeby było lekko, świeżo i wiosennie. Postarajmy się o świeże kwiaty lub wyhodujmy młode kiełki, posiejmy tydzień wcześniej ziarna zbóż (np. owies lub trawkę), aby podczas wielkanocnego śniadania zaakcentować budzącą się do życia przyrodę.
z masy solnej lub modeliny przygotuj z dziećmi pisanki. Ułóż je w doniczce, w której wyrosła młoda trawka. Możesz również wykonać z modeliny piękne wiosenne kwiaty. Udekoruj je kolorowymi koralikami i poukładaj na wielkanocnym stole lub talerzykach twoich gości. W małej miseczce posiej owies. Gdy wyrosną zielone źdźbła, połóż na nie jajko, jak w gniazdku. Możesz je podpisać, a wtedy stanie się wielkanocną winietką.
Piękną ozdobą stołu mogą być również zwykłe jajka - o białych i beżowych skorupkach. Ułóż je w salaterce wyłożonej liśćmi kapusty.Dekoracja w biało-błękitnych barwach. Wykorzystaj do niej duże białe kwiaty, w środki których powkładaj kolorowe pisanki. Będą się wspaniale prezentowały na szklanych paterach.
Na paterę wylej wodę, wyłóż jej brzegi krótko ściętymi białymi goździkami. W środek połóż kolorowe wydmuszki.
Wiosenne przyjęcie na dworze uda się, gdy będzie piękna pogoda. Wykorzystaj ładny dzień i zaproś gości do ogrodu. Aby podkreślić atmosferę miejsca, w którym biesiadujecie, świąteczne ciasto udekoruj kwiatami. Możesz do tego celu wykorzystać kandyzowane fiołki, płatki róż lub kolorowe bratki.
Obiad w blasku świec? Nie tym razem. Na wysokim świeczniku poukładaj pastelowe wydmuszki w różnych kolorach. Takie drzewko będzie wspaniale wyglądało nie tylko na wielkanocnym stole. Przygotuj dekoracje do jajek wycięte z papieru. Możesz wyciąć zajączki, pisanki lub kwiatki, dokleić je do długiego paska, który następnie sklej tak, aby utworzyła się obręcz. Włóż w nią jajko. Tak przygotowane możesz podać gościom lub postawić jako dekorację na stole.Zwykłe filiżanki do herbaty również mogą posłużyć wiosną za efektowny wazonik. Włóż do nich bukiety konwalii. Będą wyglądały uroczo i romantycznie.
Śniadanie, podane na białym obrusie, przy białej zastawie i dekoracjach, będzie wyglądało niezwykle lekko i wytwornie.
Wykorzystaj do dekoracji białe tulipany, które powkładaj do wazonu wyłożonego białymi wydmuszkami.
proszę
1 3 1