Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-02T13:22:04+01:00
1,Był zdolnym uczniem, dobrze radził sobie w szkole, często zdawał z wyróżnieniem oraz pomagał młodszym kolegom.Nie korzystał z pomocy bliskich, zarabiał na swoje utrzymanie przez udzielanie korepetycji.Już od małego poznał wartość pracy - często pasał owce i trzodę chlewną. Bardzo lubił się uczyc to była jego pasja
2.Nie przerywał nauki mimo ciężkich warunków życia, nie chciał osiąść na wsi i zadowolić się skromną posadą. Wiele wymagał od samego siebie.W głębi duszy, w nowej szkole Radek czuł się bardzo samotnie, Zaczyna odczuwać potrzebę dalszej edukacji, pragnie za wszelką cenę dostać się do gimnazjum.
3, rówieśnicy wyśmiewali się z niego,nie podobało im się jego chłopskie pochodzenie,ani jego bardzo ubogie ubranie.kolegował się tylko z Marcinem,Ze swoim chłopskim pochodzeniem nie był w klasie popularny, a nawet był prześladowany, cyt. "pierwsze miesiące upłynęły przybyszowi całkiem samotnie"
4,bohater z analfabety zmienił się w godnego do naśladowania ucznia był wzorowym uczniem i z wyróżnieniem kończył klasy.
życie zahartowało jego silną wolę przetrwania, upór w dążeniu do celu, wytrwałość i zdecydowanie. Posiada przede wszystkim wewnętrzną siłę charakteru.