Odpowiedzi

2010-04-02T17:58:11+02:00
Złożyłem wizytę na Olimpie

Grecja to wspaniały kraj.Prwie każdy zna jego mity i kulturę. Jednak nikt niewie co dzieje się w miejscach do ktorych trudno sie dostac.

W zeszlym roku pojechalem do grecji na wakacje.Oczywiście chciałem wejsc na Olimp. Droga była trudna lecz w koncu dotarłem na szczyt. To co tam ujrzałem było zadziwiające.Zobaczyłem wieki szklany pałac z pieknym niebiańskim ogrodem. natychmiast zacząłem isc w tamtą stronę. Gdy doszedłem do bram zamku wrota otworzyły się szeroko przedemną. Weszłem do środka i natychmiast zostałem przywitany prze stado galopujących pegazów. Niewierzyłem własnym oczom. Myślałem że te wszystkie mity to bzdury. Nagle do ogrodu wszedł najwyższy z bogów olimpijskich-sam Zeus. Złożyłem przed nim pokłon i zaczęłem wyjaśniać że niechciałem naruszać jego prywatności i zaraz stąd wychodzę, lecz on tyklo zaprosił mnie na ucztę. Wprowadził mnie do wielkiej sali balowej na ktorej srodku rozstawiony był wielki stół. Na nim leżały wszystkie przysmaki bogów olimpijskich o ktorych uczyłem się w szkole min. ambrozja i nektar. Gdy uczta się rozpoczęła zaczęły się również śpiewy i tańce. Jedzenie było wyśmienite. Wtedy zrozumiałem że czas wracać. Powiedziałem Zeusowi że muszę już iść a on zawołał swojego pegaza i kazał mu odwieźć mnie do domu.Podziękowałem uprzejmnie i odleciałem.

Po powrocie do świata ludzi opowiedziałem o krainie bogów znajomym i rodzinie, lecz nikt niechciał mi uwierzyć. Jednak ja wiedziałem że to nie był sen ponieważ w ręce nadal trzymałem pióro ze skrzydła pegaza,które przez przypadek wyrwałem mu w locie.
3 1 3