READY, STEADY, ACTION!
Cassie Repton reports from Australia.
It was seven o`clock in the morning and I was ready for my frist
lesson of the Stunt Artists Course at the Australian Action Academy. We were in the middle of a forest near the east coast of Australia and I was getting ready to leap from the top af a high tower. I had never felt more nervous.

My tutor on the `Jump` course was the actor and stuntman,
Chris Handley. Chris is the directorof the Academy and runs it with six other specialist tutors. He charges about $1.500 for a 60-hour course. Darko Tuskan, a martial arts expert, teaches students how to fight and how to fall safely.

Fire stunts are another important part of the course. Fire tutor,
Stuart Campbell, has ridden a burning motorbike through ten firefals and has flown a hang glider with both his body and the glider in fire. `The most important part is to learn how to set yourself on fire and then put out the flames,` said Stuart. `Of course, you have to wear protective fireproof clothes and put special gel on your skin. There is also a water hose close by.`

`Stunt work can be risky,` says Chris. `People sometimes get
burns and bruises and broken bones, but if it wasn`t risky at all, people wouldn`t come on the course.` He says that the most difficult stunts are jumps.
`High falls are the most dangerous. If you make a mistake, you`ll hurt yourself.`

Now why didn`t he say that earlier? There was no escape now.
Chris told me to get ready to jump. Itook a deep breath, crossed my fingers and threw myself into space.

________________________________________________________________
Bardzo zalezy mi na przetlumaczeniu tego tekstu na polski. Z góry dziekuję i spróbuję się jakoś odwdzieczyc.

2

Odpowiedzi

2010-04-02T15:57:32+02:00
Gotowi,start
cassie repton sprawozdaje z australii
jest siódma rano i jestem gotowa na moją pierwsza lekcję golfa w australijskiej akademii.byliśmy w środku lasu w pobliżu wschodniego wybrzeża australii i szykowałam się do skoku z góry wysokiej wieży.Nigdy nie czułam sie bardziej nerwowa

moim nauczycielem skoku był aktor i kaskader-chris handley.chris jest dyrektorem akademii i razem z szescioma innymi specjalistami uruchamia ten kurs.kosztuje on około 1500 dolarów za kurs 60-godzinny.darko tuskan,ekspert sztuk walki uczy studentów jak walczyć i jak spadać bezpiecznie.

Studenci ognia są kolejną ważną częścią kursu. opiekun ognia,
Stuart Campbell, nie jeździł motocyklem przez dziesięć spalania i przemienina lotu lotni zarówno jego ciało i skrzydła w ogień. "Najważniejsze jest to, aby dowiedzieć się jak ustawić się w ogniu, a następnie ugasić płomienie," powiedział Stuart. "Oczywiście, trzeba nosić ognioodporne ubranie i położyć szczególny żel na skórę.

To może być ryzykowne-mówi chris.ludzie czasami doznają oparzeń,stłuczeń i złamań,ale jeśli nie byłoby ryzyka,to ludzie nie chcieliby przychodzić na kurs.Mówi, że najtrudniejsze ewolucje to skoki.
"wysokie upadki są najbardziej niebezpieczne. Jeśli się pomylisz, możesz się zranić."

Dlaczego nie powwiedział tego wcześniej? Nie było już ucieczki.
Chris kazał mi przygotować się do skoku. wzięłam głęboki oddech, skrzyżowałam palce i rzuciłem się w przestrzeń.
2010-04-02T16:00:20+02:00
Hej :)
Cassie Repton -sprawozdanie z Australii.
To była 7.00 rano i byłem gotowy na moją lekcję wykonawców golfowa w Australii były to działania Akademii. Byliśmy w środku lasu w pobliżu wschodniego wybrzeża Australii i szykowałem się do skoku z góry z wysokiej wieży. Nigdy nie czułem się bardziej nerwowy.

Mój nauczyciel ,,skakania'' aktor i kaskader , Chris Handley. Chris jest nauczycielem Akademii i naucza z sześcioma innymi nauczycielami- specjalistami . On około 1,500 dolarów bierze opłaty za kurs 60-godzinny. Darko Tuskan, -ekspert sztuk walki, uczy studentów jak walczyć i jak spadać bezpiecznie.

''stunts Fire'' są kolejną ważną częścią kursu. opiekun zajęć - Stuart Campbell, jeździł motocyklem przez dziesięć lat----tu nie wiem jak będzie bo chyba zle napisałaś w każdym bądz razie nie znam takich słów----
Najważniejsze jest to, aby dowiedzieć się jak ustawić się w ogniu, a następnie ugasić płomienie,tłumaczył Stuart.Oczywiście, trzeba nosić ognioodporne ubranie i położyć odpowiedni żel na skórę. Pod ręka, niedaleko powinien być wąż z wodą .


wykonywanie tej pracy moze być ryzykowne, mówi Chris. Ludzie czasem są
poparzeni od silników i maja złamane kości , jesli to było by to nieryzykowne to wielu ludzi nie robiło by tego na konkursie.
Nauczyciel Mówi, że najtrudniejsze są ewolucje skoki, upadki są najbardziej niebezpieczne. Jeśli się pomylisz, możesz zginąć .

Dlaczego nie powiedziałes nam o tym wcześniej ? -zapytałem
Nie było już ucieczki. Chris kazał mi przygotować się do skoku.
Wziąłem głęboki oddech i rzuciłem się w przestrzeń.


Przepraszam za błędy mam nadzieje za pomogłam :)
pozdrawiam :)