Proszę o wypracowanie 150 słów : Jaka motywacja uczuciowa kierowała zachowaniem bohaterki " Kamizelki " Bolesława Prusa?
Uzasadniając odpowiedź na pytanie, wykorzystaj wnioski z analizy załączonych fragmentów utworu.

Proszę, potrzebuję :(( na ocenę 6 :(

1

Odpowiedzi

2010-04-02T15:52:35+02:00
Małżeństwo z noweli Bolesława Prusa bardzo się kochało. Kobieta była nauczycielkom, a mężczyzna urzędnikiem. Żyli skromnie, ale najważniejsze było dla nich uczucie, które ich łączyło. Pewnego razu pan zachorował na gruźlicę. Zaczął chudnąć z dnia na dzień coraz bardziej. Jego ulubioną częścią garderoby była stara kamizelka. Zakładał ją i codziennie przesuwał pasek o jedno oczko by żona myślała, że jego waga nie zmienia się. Kobieta też "pracowała" przy kamizelce. Codziennie wieczorem skracała nitkę kamizelki. Robiła to wszystko z miłości do męża. Chciała by myślał, że wraca do zdrowia. Okłamywała tym samą siebie, ale bezgranicznie kochała swego męża i chciała dla niego jak najlepiej. Nie płakała przy nim bo nie chciała pokazać mu, że cierpi razem z Nim. Miała nadzieję, że urzędnik cieszy się z tego, że nie chudnie aż tak bardzo. Według mnie postawa nauczycielki godna jest pochwały. Poświęciła się mężowi choć wiedziała, że nie długo przyjdzie czas i będzie musiała się z Nim pożegnać. Ta nowela jest dowodem na to, że prawdziwa miłość jest zdolna do wszystkiego. Posuwa się też do kłamstwa, ale tylko dlatego by tej drugiej stronie żyło się lepiej.

(nie liczyłam ile jest słów. Jak będzie źle to przepraszam ale miałam to w 2 gim a teraz jestem w 1 tech i nie pamiętam juz tego dokładnie )
4 3 4