Pani Kasia udała sie na zakupy do sklepu. Kupując wędliny na wage, zdecydowała sie na 15 dag szynki. Ekspedientka szybko położyla towar na wage, ale pani kasia zauważyła, że zamiast ładnych plasterków są skrawki, a ekspedientka zważyła 30 dag szynki.
Czy Pani Kasia jest zobowiązana do zakupu towaru w opisanej sytuacji? Jakie przysługują jej prawa zgodnie z obowiazującymi przepisami?

2

Odpowiedzi

2010-04-02T16:31:44+02:00
Przede wszystkim jeśli ekspendientka zważyła więcej niż życzyła sobie pani Kasia to ma obowiązek czy tyle może być. No i tu zależy co pani Kasia odpowie. ;-)
Nie jest zoobowiązana - może zrezygnować z kupna produktu ponieważ ani go jeszcze nie zakupiła (nie zapłaciła za nego) ani nie zepsuła (to bardziej w przypadku elektroniki) ani nie zjadła (chyba, że jednak...). Może powiedzieć ekspendientce dlaczego zrezygnowała z zakupu szynki.

;-)
1 3 1
2010-04-02T16:44:16+02:00
Witam, Pani Kasia ma prawo odmówić zakupu szynki, mimo iż wędlina została juz pokrojona i położona na wagę.Chroni nas prawo konsumenta. Klient ma prawo żądać dokładnie tyle ile chce,bądź na ile go stać,natomiast sprzedawca ma obowiązek ukroic wędliny dokładnie tyle, co do grama ile klient poprosi.Mamy również prawo wyboru wędliny z której będziemy mieli ukrojone plasterki.Natomiast konsumenci powinni pamiętać, że nieświeżą żywność można również reklamować, i to bez względu na wartość produktu. Do reklamacji wystarczy paragon. Żywność paczkowaną możemy reklamować w ciągu trzech dni od jej otwarcia, żywność sprzedawaną luzem - na przykład na wagę - reklamujemy w ciągu trzech dni od momentu zakupu.
pozdrawiam
2 5 2