Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-02T20:28:08+02:00
Liczę na najlepsze ;)


Ignacy Borejko
jest seniorem rodu. Urodzony w 1935 roku. Z wykształcenia filolog klasyczny i bibliotekoznawca. Podobnie jak cała rodzina, jest zapalonym miłośnikiem książek. Cechuje go erudycja, często posługuje się zwrotami łacińskimi, krzewiąc w córkach, wnukach, wnuczkach i prawnuczce miłość do tego języka. Zwykle zatopiony w filozoficznych rozważaniach, łagodny, dowcipny i spokojny. Stanowi wzór dla wszystkich członków rodziny.

Melania (Mila) Borejko (Kalemba)
urodzona 31 grudnia 1935 roku, żona Ignacego. Z wykształcenia ekonomistka, na co dzień zajmuje się korektami dla wydawnictw; pisze książki. Energiczna, zdecydowana i nierzadko despotyczna, w rzeczywistości wrażliwa i troskliwa. Jest podporą dla całej rodziny. Pod pseudonimem Kal Amburka pisze znane sztuki (m.in. Czarną sukienkę i Wieczór prezydencki), wystawiane w teatrach. Córka Zuzanny i Władysława Makowskich, którzy zginęli podczas II wojny światowej (w 1940 roku), wychowana przez Gizelę Kalembę. W czasie trwania akcji Sprężyny przebywa w Oksfordzie u wnuczki Róży. Główna bohaterka Kalamburki.

Gabriela (Gaba) Stryba (Borejko - primo voto Pyziak)
urodzona 15 października 1961 roku, najstarsza córka Mili i Ignacego, była żona Janusza, obecnie żona Grzegorza. Ma trójkę dzieci: Różę i Laurę (z Januszem) oraz Ignacego Grzegorza (ze związku z Grzegorzem). Wykłada na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej. Gabriela jest pełna humoru, energiczna i silna psychicznie; wierzy w nieograniczoną moc ludzkiego dobra, jest życzliwa, pomocna i zdecydowana. Ulega licznym złamaniom w wypadku samochodowym (Sprężyna). Jest główną bohaterką Kwiat kalafiora .

Ida Pałys (Borejko)
urodzona 15 marca 1964 roku, druga córka Ignacego i Mili. Żona Marka, mama Józefa, Łucji i Kazimierza, laryngolog. Charyzmatyczna i wybuchowa, ma skłonności do wyolbrzymiania problemów i histerii, znana z ciętego języka, często nietaktowna, ale pomocna. Ma niezłomny charakter i niespożytą chęć niesienia pomocy. Główna bohaterka Idy Sierpniowej

Natalia (Nutria) Rojek (Borejko)
trzecia córka Ignacego i Mili. Urodzona w 1971 roku. Żona Roberta Rojka, zwanego Robrojkiem, matka Szymona i Jędrzeja. Nauczycielka języka polskiego w liceum. Cicha, rozmarzona, zamknięta w sobie; wegetarianka. Wrażliwa i delikatna, potrafi jednak wybuchnąć w najmniej spodziewanym momencie, jeśli ktoś stara się ją do czegoś zmusić. Występuje jako główna postać w Nutrii i Nerwusie

Patrycja (Pulpecja) Górska (Borejko)
urodzona 11 kwietnia 1973 roku, najmłodsza córka Borejków. Żona Floriana (Baltony), matka Anny i Nory. Oblała maturę z powodów miłosnych. Później zdała ją i ukończyła Wydział Leśnictwa. Słodka, spokojna i pogodna, zakochana w mężu. Mieszka wraz z mężem i córkami niedaleko Pobiedzisk. Jest bohaterką książki Pulpecja
6 5 6
2010-04-02T20:28:35+02:00
Tata bojerko był inteligentnym troche poważnym człowiekiem. Troszczył się o swoja zonę gdy ta była w szpitalu.

mama bojerko byla bardzo opiekuńcz. dbała ady było napalone w piesu i starała się jak najbardzie urozmaicac posiłki. ciezko pracowała w domu.

gabryjela jest chłopczyca. dobrze gra w koszykówkę i gdy jej mama byla w szpitalu opiekowała się ojcem i siostrami. lubiła drażnić młodszą siostre idzie.

ida była roztargniona i uważała sie za starszą. lubiła sie malować.

patrycja była cicha.Miała 5 lat

natalia miala 7 lat lubiła bardzo sie kąpać. uwazała sie z achłopca i mowila o sobie w rodzaju zenskim. bardzo dbala o czystość.
35 1 35