Odpowiedzi

  • OnA7
  • Początkujący
2010-04-02T20:54:48+02:00
Napoleon był jedna z najsławniejszych osób na świecie. Generał Napoleon Bonaparte dowodził siłami rewolucyjnej armii francuskiej. Walczył przeciwko Polskim zaborcom. Został on jednak pokonany. Dlaczego? To właśnie chce udowodnić w mojej rozprawce.
Pierwszym argumentem jest to, iż był on władca absolutnym Francji. Objął on tron po tym jak właśnie Francja osiągnęła niepodległość. Kraj ten po obaleniu monarchii ogłosił się republiką. Objęcie tronu było bardzo ryzykownym krokiem.
Moim drugim argumentem będą liczne wojny i wieczne spory z Rosja. Jest to kolejny dowód na to, że Napoleon odniósł słusznie porażkę. Był nigdy niepokonalny, lecz musiał być jego pierwszy raz. Choć ta jedna porażka zniszczyła jego życie.
Ostatnim i najważniejszym argumentem jest to iż ubezwłasnowolnił od siebie i swoich rządów Polskę. Obiecywał on Polakom odzyskanie niepodległości za pomoc jemu. On jednak nie dotrzymał słowa do końca i narzuciła na nas swój kodeks Napoleona.
Mam nadzieję, że udało mi się was przekonać do tego, że Napoleon Bonaparte słusznie odniósł porażkę, na która zasługiwał.