Odpowiedzi

2010-04-02T21:28:36+02:00
Jeśli chodzi o wskazówki:
*Poeci wędrowani w poszukiwaniu natchnienia oraz tematów do "pracy".Piszac pracy mam na mysli tematy ,które nadawalyby sie do obrobki a nastepnie do wydania.
*Nastepna sprawa jest to ,że byli oni najnormalniej w swieci osobami biednymi i wedrowali od miastado miasta.Jak zawitali do jakiejs miejscowosci wladcy swiadczyli im nocleg,wyzywienie w zamian za napisanie wiersza,czy jakiejs pracy.

/pozdrawiam i leczę na Naj :) Trzymam kciuki za prace ;] /
2010-04-02T21:33:03+02:00
Ja bym postarała się powiązać wstęp z tym co mówisz o tych poetach (nie wiem, czy masz to do napisania z uwzględnieniem poetów, jako twórców czy jako bohaterów literackich?).
Zaczęłabym od jakiegoś cytatu na temat wędrówki, np. że miłość już jest wędrówką w nieznany świat i to od nas zależy, czy świat ten złożony będzie z barw dwóch: czarnej i białej, czy z tysięcy barw, którym nazw jeszcze nie nadał człowiek:)
Wtedy ciągniesz już motyw wędrówki poetów, wstęp nie musi być długi, albo w ogóle nie musi nawiązywać bezpośrednio do tematu pracy. ja piszę o motywie exegi monumentum (poezja jako pomnik) i nic o wierszach we wstępie nie mam.
wszystko zalezy od Twojej indywidualnej kreacji.

Jeśli natomiast masz pisac o poetach którzy pisali o miłości pod wpływem wędrówek, radziłabym kolejno wprowadzać poetów i miejsca które odwiedzali a nastepnie utwory, które dzięki tym podróżą napisali, a później w rozwinięciu po kolei szerzej rozwijała każdy z tych utworów i wpływ otoczenia, jakie wywarło na poecie i jego twórczości.