Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-02T22:49:50+02:00
1) mój pierwszy lot samolotem.

Miałem okazję polecieć na wycieczkę do Egiptu. Podróż miała odbyć się samolotem. To bł mój pierwszy lot. Wsiadłem na pokład i czekałem na start. Ogarniało mnie uczucie lęku i strachu. Usłyszałem dźwięk pracujących silników. Trochę podskoczyłem na siedzeniu, bo każdy nawet najcichszy dźwięk budził dreszcze i strach. Nagle poczułem, że ruszamy. Cały się trząsłem, ponieważ poczułem duże przeciążenie. Kiedy zaczęliśmy się wznosić, dosłownie wbijałem się w fotel. To było niezapomniane przeżycie. Byłem sfrustrowany, bo chciałem, żeby to wznoszenie jak najszybciej się skończyło. Lot przebiegał spokojnie, ale zdarzały się turbulencje. Sprawiało to, iż znowu byłem niespokojny. Zbliżaliśmy się do lotniska. Poczułem lekkie opadanie. Moje serce podskoczyło do gardła. Na początku panikowałem, jednak w błyskawicznym tempie poczułem, że to uczucie jest piękne. Wylądowaliśmy bez problemów.

SERDECZNIE POZDRAWIAM

liczę na naj ;)
15 4 15
2010-04-02T23:10:52+02:00
Prometeusz jest jednym z tytanów występujących w mitologii greckiej. Według mitów jest on stwórcą człowieka, którego ulepił z gliny i łez oraz któremu ofiarował duszę stworzoną z boskiego płomienia. Sami ludzie nie spodobali się bogom. Byli istotami słabymi o niskiej posturze, małej sile. Prometeusz dał jednak ludziom ogień, a także nauczył ich uprawiać rolę, gotować jedzenie, kuć żelazo czy budować domy. Wzbudziło to gniew Zeusa, który skazał tytana na wieczne cierpienie.

Prometeusz został przykuty do skał Kaukazu, gdzie każdego dnia o świcie przylatywał sęp/orzeł i wyjadał tytanowi wątrobę. Jego męka miała trwać przez 30 000 lat. Umysł Prometeusza wypełniało wiele uczuć. Od złości przez rozpacz do dumy. Miał świadomość co czyni, dając ludziom ogień i wiedzę. Był gotów na otrzymanie kary za swój występek. Jednym z uczuć, które czuł Prometeusz była złość.

1) Złość na bogów, którzy całkowicie nie zrozumieli wizji tytana. Jego dzieło było dla nich tylko marną istotą, niewartą jakiejkolwiek uwagi.
2) Rozpacz i żal, uczucie beznadziejności. Jedyną rzeczą, która czekała go przez kolejne 30 000 lat było codzienne cierpienie fizyczne. Nieuniknione w żaden sposób.
3) Ostatnim uczuciem jakie mógł czuć tytan była duma. Duma z samego siebie. Mimo świadomości kary za swój uczynek Prometeusz nie zrezygnował ze swojej wizji. Stworzył człowieka, a następnie dał mu szansę na życie. Zaopiekował się nim i pomógł rozwinąć. Tytan może odczuwać dumę, za nieporzucenie swojego celu.
7 4 7