Odpowiedzi

2010-04-04T12:00:11+02:00
Pewnego dnia całą klasą wybraliśmy się w kosmos. Kilka lat temu było to niemożliwe jednak XXII wiek umożliwia nam wędrówkę po całym układzie słonecznym bez żadnych problemów. Pierwszą planetą jaką odwiedziliśmy był Merkury. Pani zaczęła o nim opowiadać:
- Merkury jest pierwszą planetą oddaloną od Słońca. Obiega słońce w prawie 90 dni a wokół własnej osi obraca się w ciągu 59 dni.
Nikt się nie odzywał, każdy był oczarowany widokiem pierwszej planety. Nie wiedzieliśmy jeszcze jak piękne są pozostałe. Następną planetą którą odwiedziliśmy był wenus, który jest drugą planetą oddaloną od Słońca. Znów pani zabrała głos:
- Ta planeta nosi nazwę wenus. Obiega ona Słońce w ciągu około 225 dni, planeta ta obraca się w okół własnej osi w ciągu 243 dni, ale robi to w odwrotną stronę niż Ziemia. Na rzeźbę powierzchni składają się wysokie góry, kratery i płaskowyże.
Znów cisza. Popatrzyliśmy jeszcze trochę na tą planetę i polecieliśmy dalej.
- No kochani tą planetę to chyba dobrze znacie prawda? - Zapytała pani
- Tak, przecież na niej mieszkamy -Odpowiedziało kilka osób
- No więc teraz wy mi opowiecie o niej.
- A to będzie na ocenę?
- Jeśli się postaracie to tak.
- To ja zacznę - Zgłosił sie Tomek. - Ziemia jest trzecią planetą układu słonecznego, obiega słońce w ciągu 365,2564 nazywamy go rokiem, a w okół własnej osi obraca się w ciągu 24 godzin czyli jednego dnia.
- ale jak to przecież rok ma 265 dni - odezwała się Kasia
- Tak ale co 4 ma 266 nie wiesz? I nazywamy go rokiem przestępców.
Klasa wybuchnęła śmiechem. Pani również się śmiała. Po chwili powiedziała
- Przestępczym nie przestępców. ładnie odpowiadałeś ale trochę za mało. Co jeszcze przygotowałeś o Ziemi?
- yyyy zwiemy ją niebieską planetą, bo z kosmosu jest niebieska. Mieszkają na niej ludzie zwierzęta i żyją rośliny a wszystko dzięki wodzie. Chyba wszystko.
- No dobrze 4- dostajesz.
- Dziękuje.
- Dobra wracamy na Ziemie. Zwiedzanie skończymy na następnej lekcji.
Ta lekcja była jedną z fajniejszych. Na jutrzejszej Biologii mamy wyruszyć w podróż do ludzkiego mózgu. Już nie mogę sie doczekać.
8 4 8