Jednym z najrzadziej odwiedzanych regionów turystycznych na swiecie jest Afryka.

- Podaj najważniejsze walory turystyczne (wypoczynkowe i krajoznawcze) Afryki.

- Wymień bariery rozwoju turystyki w Afryce.

- Podaj nazwy trzech państw, w których turystyka odgrywa większa rolę (na tle kontynentu) i wymień ich najważniejsze walory turystyczne.

- Zaproponuj trzy działania, które mógłby przyczynić się do zwiększenia ruchu turystycznego w Afryce.

1

Odpowiedzi

2010-04-04T20:46:16+02:00
Afryka jest jednym z najbardziej inspirujących miejsc na Ziemi. Wynika to m.in. z olbrzymiej różnorodności jaka cechuje ten kontynent. Z jednej strony fascynuje nas spaloną słońcem Saherę z drugiej oszałamia wiecznie zielonymi lasami równikowymi.

ZAMBIA
Faktem jest , że jest jednym z najbiedniejszych państw na świecie oferuje niezwykłe atrakcje przyrodnicze, a wśród nich Wodospady Wiktorii, safari w parkach narodowych South Luangwa, Lower Zambezi i Kafue. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że jest ono uznawane za jedno z najbardziej bezpiecznych i przyjaznych państw w Afryce.
MAROKO
Znana z hollywoodzkiej produkcji Casablanka jest tylko jedną z wielu atrakcji tego kraju. Oprócz niej wypada również zwiedzić tzw. mediny (stare miasta) Marrakeszu, Fezu Meknesu czy Rabatu. Ponadto, bez wątpienia zachwycą nas przepiękne wodospady Uzud, plaże w Agadirze i As-Sawirze oraz góry wapienne Ar-Rif. Najbardziej wytrwałym proponujemy wspinaczkę na szczyt Tukbal w Atlasie Wysokim.

Najbardziej znane państwa-
Egipt – Kair
Maroko – Rabat
Tunezja – Tunis i wiele innych...
2 1 2