Odpowiedzi

2010-04-03T15:00:55+02:00
Dla mnie najbardziej ciekawe w przywoływanym raporcie jest stwierdzenie, iż zdecydowana większość nastolatków, które zamieszczają w sieci swoje zdjęcia czy filmy, w pewnym stopniu ogranicza dostępność do nich - nie zawsze i nie do wszystkich, robią to jednak znacznie częściej, niż dorośli. Szkoda, że w tym momencie nie dodano pytania "dlaczego? - "dlaczego limitujesz dostęp do swoich galerii zdjęć czy wideo?", ale i "dlaczego tego nie robisz"?. Wydaje mi się, że jest to ciekawe nie tylko ze względu na spostrzeżenie, że nastolatki dostęp ten ograniczają, ale również poprzez zderzenie ze światem dorosłych, którzy robią to rzadziej. Spróbuję postawić trzy tezy w pewien sposób zjawisko to wyjaśniające, pozostaje mieć nadzieję, że niebawem pojawią się zakrojone na równie dużą skalę badania jakościowe, przedstawiające bardziej pogłębioną refleksję nad tym fenomenem.
Po pierwsze, szukając odpowiedzi na pytanie, dlaczego dorośli wykazują się mniejszą rozwagą, niż nastolatki, można by stwierdzić, że ci pierwsi mają mniej do ukrycia. Nie muszą udawać przed rodzicami, że nie palą, nie piją, nie spotykają się z tamtym chłopakiem czy tamtą dziewczyną etc. To jednak zbyt proste - przecież dorośli również ukrywają pewne fakty ze swojego życia, niekoniecznie przed swoimi rodzicami czy nauczycielami, ale np. przed szefem, znajomymi z pracy czy współmałżonkiem.

2010-04-03T15:05:08+02:00
Większość nastolatków korzysta z internetu ponieważ jest im łatwiej coś znaleźć. Znajdują potrzebną rzecz szybko np. informacja o autorze danej książki. Ale i to nie tylko internet pomaga im rozwiązywać zadania mogą poradzić się szybko innych uczniów którzy rozumieją temat czy zadanie i mogą im poradzić jak je wykonać. W internecie młodzież znajduje rzeczy dla nie go ciekawe, nie płaci za wszystkie czytane artykuły jak np. za gazetę musi zapłacić. Młodzież przez internet poznaje nowe osoby. Młodzież komunikuje się za darmo np. przez GG. Zadaje pytania i otrzymuje szybką odpowiedź. może grać za darmo w gry. może za darmo słuchać muzyki. Dlatego to jest tanie rozwiązanie. szybkie i skuteczne!!!:)
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-03T15:07:19+02:00
Większość nastolatków korzysta z ineternetu ponieważ lubi grać w gry inetrnetowe. Próbuje zapomniec o czyms poprzez zajecie sie internetem. Jest uzależniony od gier. Lubi przeglądać fotki. Tylko z inetrnetem odrabia prace domowe. Dużo osób też lubi słuchać muzyki na internecie. Częśc z nich również ją ściąga. Niektorzy uwielbiają spiewać karaoke a w siecie jest to bardzo możliwe. Sporo osób lubi poprostu wiedzieć co dzieje sie na świecie. Lubią przegladać portale społecznościowe. Uwielbiają pisać na forum np. klasowym. Lubią ogladać nowe teledyski. Lubią ściągać filmy, ktore potem ogladają. Lubią porozumiewać sie ze znajomymi bez wychodzenia z domu. Czasami też czytają streszczenia lektur, ktorych nie chciało im sie przeczytać.

Licze na naj;))