Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-03T17:09:36+02:00
Pewnego dnia Tomek postanowił uciec z domu. Często dostawał w skórę za swoje postepki od ciotki Polly i pomyślał sobie, że lepiej będzie mu gdzie indziej.
Nastawił budzik na godzinę 2 w nocy i obiecał sobie, że wyruszy w podróz. Kiedy nastałą godzina ucieczki, spakował szybko swoje najpotrzebniejsze rzeczy i poszedł do kuchni. Zgarnął z blatu kilka mufinek oraz tabliczkę czekolady i powędrował w świat.
Myślał wcześniej, że takie życie będzie cudowne. Z dala od pracy, szkoły i osoby, której wystrzegał się jak ognia. Jednak już po niedługim czasie, zaczął dostrzegać mroczne negatywy swojego postępowania.
Wcześniej zastanawqiał się wyłącznie o rozrywce i o dobru, które spotka go za raz po uwolnieniu się od natrętnej ciotki. Nie przemyślał jednak tego, gdzie będzie nocował. Wiedział, że prowadząc koczowniczy tryb życia zostanie zmuszony do zmiany noclegu. Kolejnym ważnym problemem było brak pieniędzy. Co prawda chłopiec zabrał czekoladę i ciastko, ale na ile miało mu to wystarczyć?
Pełen obaw przed odgłosami dzikich zwierząt i ptaków, począł żałować swojej decyzji i udał się w drogę powrotną do domu.
56 4 56
2010-04-03T17:11:37+02:00
Pewnego dnia Tomek Sawyer razem z przyjacielem Huckiem Finnem udali się w trzydniową podróż przez puszczę. Początek drogi szedł niezwykle łatwo lecz po 2 godz. chłopcy odczuli zmęczenie postanowili odpocząć aż tu nagle za krzaka wyskoczył niedźwiedź. Przerażeni wędrowcy postanowili uciekać lecz Huck zahaczył bluzką o gałąź drzewa, Tomek zdążył się oddalić wystarczająco daleko a Huck padł na ziemię , bo zemdlał. Zwierze myśląc , ze to nie świeże mięso postanowiło odejść. Po tej przygodzie chłopcy kierowali się prosto do domu.
16 3 16