Odpowiedzi

2009-11-02T12:11:17+01:00
Chciałbym bliżej przedstawić wam życie starożytnych (nie napisałeś/aś jakich, ale podejrzewam, że starożytnych :]) Egipcjan. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że są oni bardzo mądrymi i kreatywnymi ludźmi. Dziś w Europie nie ma niczego, co byłoby w stanie dorównać kulturze tych ludzi.
Olbrzymią rolę odgrywają w życiu Egipcjan bogowie. Wszysc uważają, że Faraon (ich władca) został przez nich zesłany, aby dobrze rządzić państwem. Mimo, że praktycznie żaden z przeciętnych Egipcjan nigdy nie widział go na oczy, zrobi cokolwiek o co poprosi. Zdecydowana większość ludzi to robotnicy, rolnicy. Pracują oni na utrzymanie państwa, bez nich gospodarka załamała by się. Każdy możniejszy Egpicjanin jest w stanie pozwolić sobie a posiadanie niewolnika. Wykonuje on za niego ciężką pracę, oraz różne domowe czynności.
Niewolnicy są najniższą z kast w społeczeństwie egipskim.
Wszyscy starają się zadowolić bogów. Kapłani składają ofiary na ich cześć. Mówi się że Faraon zrobi wszystko co mu każą.Cóż, dla przeciętnego Egipcjanina ważniejsze jest jednak wykarmienie rodziny, oraz praca.
To dzięki niej są w stanie dokonywać cudów.

Dla Państwa reportował ......
1 4 1