Odpowiedzi

2010-04-03T19:56:00+02:00
Na początku XXI w. ludzie byli już w stanie zrobić wielerzeczy. Znali podstawowe liczby i warości człowieka. Mieli kilka zdolności, m. inn.:medycynę. Dzięki niej leczyli się, a nie pozostawiali w myśli, że umrą. Wiek, w którym obecnie żyjemy jest jednym z największych przemian świata. Mimo,że XX dał nam nowości, to właśnie XX! zasługuje na szczególną uwagę. W dzisiejszych czasach, bardzo rozrosło nam się zapotrzebowanie na internet, którego jeszcze niedawno nie znaliśmy. Telewizory i komputery zostały ulepszone. Wproiwadzono wiele nowych przedmiotów, jak:aparat cyfrowi i pendrive. Kto by jeszcze w 1999r. przypuszczał,że takie małe urządzenie pomieści setki zdięć? To daje nam do myślenia, że powinniśmy się cieszyć z tego, iż mamy rozwinięto technikę i korzystamy z wszystkich dóbr materialnych. Wielu ludzi w tych nowoczesnościach zaginęło. Pojawił się problem religijny. Kilkanaście stuleci temu, ludzie pokładali wszystkie nadzieje w dobrotliwym Bogu. Teraz, czas na niedzielną mszę, zastępują oglądaniem tv albo pracą, która wykracza przykazaniom kościelnym. Jednak nie wszyscy ludzie tak postępują. Wielu uczęszcza systematycznie do kościoła i bierze udział w świętach katolickich.
6 3 6
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-03T19:58:03+02:00
"My z początku XXI wieku "

----Ludzie XXI wieku. Czy ta grupa zasługuje na pochwałę czy potępienie? To pytanie budzi wiele kontrowersji. Ludzie ci przyzwyczajeni są do rzeczy nowoczesnych. Żyją nowym stylem życia i zaniedbują rodziny.

----Często kobieta jest dziś tą, która rządzi w małżeństwie,a mężczyzna spełnia jej zachcianki. Dla niej przepracowuje noce, aby móc zadowolić ją zakupami. Można więc stwierdzić, że funkcję głowy rodziny przejęła kobieta. Zdarza się czasami, że to mężczyzna przejmuje obowiązki rodzinne, a kobieta spawy finansowe. Dzieje się tak wtedy, gdy kobieta ma lepszą pracę i nie potrafi wychowywać dzieci. Tak wyglądają zarobki we współczesnych rodzinach.
Co do stosunków w rodzinie, są one raczej fatalne. Coraz rzadziej ze sobą rozmawiamy. Mężczyzna woli obejrzeć mecz z kolegami, a kobieta iść na zakupy z koleżankami. W ten sposób ich stosunki pogarszają się. Coraz mniej się rozumieją i powstają kłótnie. Coraz rzadziej jadamy ze sobą obiady, nie chodzimy na spacery, ponieważ pogoń za życiem nowoczesnym jest zbyt duża. Kierujemy się prostym schematem życia. Kiedy żona lub mąż wraca z pracy pyta się tylko jak było i na tym kończy się rozmowa. Takie zwykłe codzienne sytuacje mają jednak znaczenie, także w wychowywaniu dziecka. Kiedy rodzice wolą obejrzeć telewizję, niż zająć się rozmową z synem, dziecko takie staje się zagubione i zamknięte w sobie. Prowadzi to do zaciętych kłótni, co kończy się w sądzie rodzinnym. Następuje walka o prawa rodzicielskie, a na końcu rozwód. W Polsce są słabe zarobki. W związku z tym współczynnik urodzeń maleje, bo nie stać nas na utrzymanie większej ilości dzieci. Wyżywienie, ubrania itp. rzeczy kosztują majątek dla polskiej rodziny. Ojcowie nie mają czasu wychowywać syna i prowadzić go przez życie, bo cały dzień są w pracy. Zdarza się, że obojga rodziców pracują. Dziecko do domu wraca wtedy same i nie ma z kim porozmawiać. Siedzi przy komputerze, gdzie uczą złego wychowania. Według mnie XXI i ludzie, którzy w nim żyją, wyrządzą światu wiele złego. Im większa technologia na świecie, tym bardziej wszystko jest nieposkładane. W przyrodzie następują komplikacje, bo człowiek nie zwraca uwagi na innych. Chodzi mu tylko o to, żeby zrobić postęp w technice. Na szczęście mamy jeszcze takich ludzi, którzy dbają o ten świat i prowadzą do jego pozytywnej zmiany.

---Czy XXI wiek wprowadzi do życia coś dobrego jest pytaniem, na które nie udzielimy odpowiedzi. Technika prowadzi ku coraz większym zmianom, więc nie będziemy w stanie, w żadnej sekundzie ocenić dobra tego świata.


Pozdrawiam i liczę na najlepszą. Praca pisana przeze mnie i moje prawa autorskie. Nie kopiować !

16 2 16
2010-04-03T19:58:40+02:00
XXI wiek to czas bardzo długi , przynoszący w naszym życiu wiele zmian. Cały ten okres przynosi nam wiele korzyści jakim jest rozwój medycyny, technologii i innych dziedzin bardzo przydatnych w naszym życiu. Ludzie coraz bardziej koncentrują się na wynalezieniu nowych, lepszych metod , które ułatwiają nam doczesne życie.Świat pracuje na "wysokich" obrotach,doświadczeniach , którym poddawana jest ziemia i człowiek. Nowe lekarstwa, metody leczenia mogą poprawić jakość naszego zdrowia, możemy zapobiegać ciężkim chorobom np. nowotworom. Naukowcy cały czas pracują nad wynalezieniem nowych szczepionek na ciężkie choroby jakimi są np AIDS. Warto również wspomnieć o rozwijającej się technologii , która w wyjątkowy sposób przyczynia się do poprawy bytu naszego życia.Wynalezienie telefonów komórkowych, Internetu pozwala na szybsze komunikowanie się ze światem zewnętrznym, dowiadywanie się o wydarzeniach z Polski i ze świata. Pomaga to ludziom na odkrywanie tajemnic i zagadek, ale także ma negatywne skutki jakimi są zaniedbywanie rodziny, przyjaciół , gdyż skupiamy się na rzeczach wirtualnych, sztucznych. Uważam , że świat z XXI wieku bardzo "pchnął się" do przodu, ale warto pamiętać też o innych wartościach jakimi są rodzina, tradycje.
9 4 9