Odpowiedzi

2010-04-04T10:22:22+02:00
Koło we współczesnych czasach wydaje nam się tak podstawowym wynalazkiem, że w zasadzie nie przywiązujemy do niego wagi. Warto byłoby się jednak zastanowić, jak wyglądałaby rzeczywistość gdyby go nie było. Uważam, że gdyby nie wynaleziono koła było by na bardzo trudno wykonywać większość czynności. Postaram się uzasadnić to poniższymi argumentami.
Po pierwsze, gdyby nie koło nie udałoby się nam skonstruować większości środków transportu. Rower, samochód, autobus... Nawet samolot, aby się rozpędzić potrzebuje kół. W związku z tym widać, że gdyby nie koło podróżowanie byłoby bardzo trudne. Wyobraźmy sobie fakt, że w każde miejsce trzeba dotrzeć piechotą? Z całą pewnością byłoby to bardzo meczące i ogromnie czasochłonne.
Koła wykorzystywane były już w dawnych czasach. Kołowrotek, który umożliwiał wytwarzanie przędzy z włókien. Koła potrzebowali też garncarze, aby wymodelować naczynia. Wszystkie rzeczy codziennego użytku mają swój początek właśnie w wynalezieniu koła. Choć nawet się nad tym nie zastanawiamy nasze życie "kręci się" właśnie wokół koła.
Warto zwrócić uwagę na fakt, że na braku koła wiele straciłaby sztuka. Na obrazach motyw koła pojawia się dosyć często. Jest ono też jedna z podstawowych figur geometrycznych. Trudno byłoby nam sobie wyobrazić, że w naszym otoczeniu nie ma okrągłych ram na obrazu, ani też kolistych mebli. W naszym życiu koło jest czymś niezastąpionym nie tylko ze względu na wygodę i użyteczność, ale też przez wzgląd na estetykę. Koło jest bowiem nie tylko wynalazkiem dla ciała, ale jak widać również dla duszy.
Na zakończenie chciałabym raz jeszcze potwierdzić tezę, że koło to podstawowy wynalazek. Jest nam potrzebne na każdym kroku i życie bez niego byłoby naprawdę bardzo trudne.

Może coś się przyda:)
2 3 2