Odpowiedzi

2010-04-04T10:52:04+02:00
Każdy z nas ma swojego przyjaciela. Kogoś z kim można porozmawiać, wyżalić się, poradzić. Ktoś kto jest z nami na dobre i na złe. W chwilach smutku i radości. Ale jak znaleźć taką osobę. Jakimi powinna odznaczać się cechami. Czy każdy nadaje się na przyjaciela? Czy my jesteśmy dobrymi przyjaciółmi. Czy należycie wypełniamy swoje obowiązki?
Każdy przyjaciel powinien umieć słuchać. Słuchanie nie polega na kiwaniu głową i potakiwaniu ale na prawdziwym wdrążeniu w temat. Powinien zawsze być szczery i mówić to co myśli. Jego opinie powinny być przemyślane a nie na "odwal się". Niekiedy od zdania przyjaciela zależny nasze życie. Przyjaciel powinien być pomocny. Powinien wspierać w ciężkich chwilach i pomagać podnieść się jeśli upadniemy. Prawdziwy przyjaciel cieszy się z naszych sukcesów i osiągnięć, nie zazdrości i nigdy nie życzy nam złego, nie obgaduje i nie naśmiewa się z nas. Jest zawsze obok aby podać nam pomocną dłoń. Nie wszyscy ludzie mogą być przyjaciółmi. Niektórzy są zbyt zaganiani, żeby mieć czas na rozmowę z kimś bliskim. Jeśli nie dbamy o naszą przyjaźń z czasem ona zanika. Należy pamiętać, że pieniądze, majątek i stanowisko to rzecz nabyta. Mogą przychodzić i odchodzić a przyjaźń jest na całe życie.
Przyjaciel jest bardzo ważną osobą w naszym życiu. Jeśli mamy prawdziwego przyjaciela na którego możemy liczyć, życie staje się łatwiejsze. Należy pamiętać aby przyjaźń nie była jednostronna i abyśmy my również wypełniali należycie obowiązki.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-04T10:53:03+02:00
Moi przyjaciele są wyjątkowi. Uwielbiam ich, przecież dają mi tyle ciepła i miłości. Jak można nie lubić takich osób? Są przy mnie kiedy ich potrzebuję, kiedy inni zawodzą. Pomagają mi w trudnych chwilach, chętnie wspierają.
Przyjaciel to ktoś na całe życie. Osoba, która wie czego potrzebujesz. Jest taktowna, miła.. Jednak przede wszystkim jest sobą. Mówi co myśli, jet szczera i nigdy nie chce mnie zranić. Wie o co mi chodzi i dlaczego potrzebuję pomocy. Przyjaciel potrafi doradzić, wie o mnie wszystko i mimo to mnie kocha.
Przyjaciele są trochę jak rodzina. Zazwyczaj w mniej-więcej moim wieku, więc rozumieją moje sprawy i moje problemy. Śmieją się z moich dennych żartów, i radzą, gdy odczuwam irracjonalny strach.
Taka osoba, to ktoś, kto pójdzie ze mną na koniec świata, żeby zobaczyć coś, co z pozoru jest bardzo bliskie.
Przyjaciel wie, co czuję. Zawsze jest blisko, i mimo że się kłócimy, mimo że znamy swoje wady to i tak jesteśmy razem. Wyśmiewamy się i sprzeczamy- ale co z tego, skoro to tylko dziecinne przekomarzanie?
Oni są, wiedzą, czują- tak jak ja. Wspierają i pomagają. Nie ma co kryć- czasami rzucają na nasze sprawy inne światło. Uczą kompromisów i obiektywizmu.
Przyjaciele to ludzie nieocenieni i ci, którzy zawsze byli, są i zawsze będą.

Mam nadzieję, że pomogłam :)
Pozdrawiam!
1 2 1