Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-06T10:24:39+02:00
Bardzo podoba mi sie obraz Pietera Breugela Młodszego pod tytułem "Lato".
tematem dzieła jest ciężka praca wieśniaków przy żniwach. Przedstawiona sytuacja ma miejsce podczas lata. Na pierwszym planie widać dwóch kosiarzy. Pierwszy z nich jest zajęty żęciem zboża, drugi natomiast nie rwie sie do pracy i odpoczywa, siedząc i pijąc, zasłaniając twarz wielkim dzbanem. Nieopodal idą kobiety, które niosą jedzenie dla głodnych po całym dniu pracy żniwiarzy.

Nieco dalej, na drugim planie pracują wieśniaczki. zajęte są one wiązaniem snopków, a mężczyźni koszeniem zboża. Na obrazie jest przedstawiona ciężka praca. Wskazują na to ich postawy i gesty, ale twarze wyrażają radość z obfitych plonów. na trzecim planie, widać wiejskie chaty i niewielki kościółek wśród zielonych krzaków i drzew. W oddali wije się wiejska droga, która znika gdzieś za błękitnym horyzontem, stanowiącym tło obrazu.
Barwy, jakie zastosował artysta w swoim dziele to kolory lata: żółcie o różnych odcieniach, ciepłe brązy, czerwienie. Odzwierciedlają one atmosferę panującą na wsi za czasów życia artysty pod czas pracy na polu.

Uważam, że malarz świetnie oddał ruch pracujących chłopów. Każdy z nich przybrał inną postawę: jedni są wyprostowani, inni pochyleni albo przedstawieni w pozycji siedzącej. Podoba mi się również ciepła kolorystyka obrazu. Całość stanowi bardzo realistyczną sytuację.

DASZ NAJ ?!
75 3 75