Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-02T07:57:40+01:00
Model rodziny "2+1" jest charakterystyczny dla krajów wchodzacych w faze modernizacji w rozwoju demograficznym. Charakterystyczna dla tego okresu jest niska umieralność i ustabilizowana niska rodność. Niekiedy przyrost naturalny jest ujemny.
Społeczeństwo w karajach wysokorozwiniętych i rozwijających sie co raz częściej większa uwage zwraca na własny rozwój i edukacje. Tak tez jest w przypadku Polski. Większośc zycia spędzamy na edukacje, zdobywanie doświadczenia w pracy i gdy osiągamy właściwy poziom zycia decydujemy sie na dziecko. Niestey to co do tej pory osiągnęlismy nie jest wystarczające na utrzymanie kolejnego dziecka.
Wszystko to łaczy sie z nieograniczonymi potrzebami przy ograniczonych środkach
2 5 2
2009-11-02T13:56:27+01:00
Polacy decydują się najczęsciej na model rodziny 2+1, ponieważ w porówa\naniu to wczesniejszych lat teraz priorytetem jest zdobycie wykształcenia, osiągnięcie wysokich wyników w nauce i pracy, dobra materialne, a dopiero później ludzie myślą o założeniu rodziny. Ta cecha określa V fazę demograficzną w której określa się społeczeństwo jako starzejące się (tzw.regres, czyli starzenie się społeczeństwa).
Występuje tu ujemny przyrost naturalny, czyli liczba zgonów przewyższa liczbę urodzeń. W tej fazie średnia długość życia przkrecza 70 lat. Występuje tu mała ilość dzieci, zmniejsza to gestośc zaludnienia oraz coraz mniej ludzi pracuje na państwo(np. emerytury). Najwięcej jest ludzi starych. występuje to w państwach takich jak Włochy, Niemcy, Szwecja.
12 4 12