Słowianie i Węgrzy <-- Uzupełnij notatkę z lekcji śladami przeszłości nowa era str 92
W okresie wędrówek ludu doszło do podziału Słowian na .........grupy. Słowianami wschodnimi określano plemiona ......... . Do zachodnich należały plemiona .....i polskie . Natomiast mianem Słowian południowych nazwano Serbów i ..... . W .... wieku pierwsze państwo słowiańskie założył kupiec frankijski .... . w 9 wieku na Morawach powstało Państwo ............. . Na te tereny w 863 roku przybyli z Bizancjum misjonarze ...... i Metody . Opracowali oni ..........., czyli pierwszy alfabet dostosowany do zapisu dźwięków tworzących mowę Słowian . Ostatnim etapem wędrówki ludów było przybycie Europy...... . Osiedlili sie oni na Nizinie .... i utworzyli własne państwo . W ....wieku władzę w nim przejął .............., który przyjął chrzest w obrządku łacińskim. W 5 wieku na wschodzie europy powstało potężne państwo słowiańskie - Ruś............. . Rozwój kraju nastąpił za rządów .............. . w .....roku władca przyjął chrześcijaństwo w obrządku wschodnim .

1

Odpowiedzi

2010-04-04T20:04:08+02:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).
W okresie wędrówek ludu doszło do podziału Słowian na 3 grupy. Słowianami wschodnimi określano plemiona rusi. Do zachodnich należały plemiona czeskie i polskie . Natomiast mianem Słowian południowych nazwano Serbów i Chorwatów. W VII wieku pierwsze państwo słowiańskie założył kupiec frankijski Samon . w 9 wieku na Morawach powstało Państwo Wielkomorawskie . Na te tereny w 863 roku przybyli z Bizancjum misjonarze Cyrylem i Metody . Opracowali oni głagolicę, czyli pierwszy alfabet dostosowany do zapisu dźwięków tworzących mowę Słowian . Ostatnim etapem wędrówki ludów było przybycie Europy Węgrów . Osiedlili sie oni na Nizinie Panońskiej i utworzyli własne państwo . W X wieku władzę w nim przejął Stefan Wielki, który przyjął chrzest w obrządku łacińskim. W 5 wieku na wschodzie europy powstało potężne państwo słowiańskie - Ruś Kijowska . Rozwój kraju nastąpił za rządów Włodzimierza Wielkiego . w 1001 roku władca przyjął chrześcijaństwo w obrządku wschodnim .
338 4 338
dzieki
wiem że pytanie z przed sześciu lat
ale w 998 roku nie w X wieku