Przygotuj referat o języku programowania JAVA.
Zwróć uwagę:

* w jaki sposób deklaruję się zmienne,
* czy jest to programowanie strukturalne i obiektowe,
* jakie ma podstawowe instrukcje,
* jakie ma możliwości i gdzie jest wykorzystywany,
* jakie są narzędzia do programowania w języku JAVA?

Przygotowując referat pamiętaj o:

* stronie tytułowej,
* automatycznym spisie treści, rysunków
* numeracji stron w formacie strona X z Y w prawym dolnym rogu zaczynając od strony 2,
* zdefiniuj nagłówek od 2 strony w którym po prawej stronie wpiszesz imię i nazwisko.

1

Odpowiedzi

2010-04-06T15:06:31+02:00
JAVA

Język Java stworzyła firma SUN Microsystems z przeznaczeniem do obsługi nowoczesnych urządzeń pracujących w czasie rzeczywistym. Generuje on niewielki kod wynikowy i jest całkowicie niezależny od sprzętu. Java zawiera elementy ułatwiające pisanie programów przeznaczonych do pracy w sieci Internet. Pomimo wielu różnic pomiędzy Javą i C++, program napisany w tym języku wygląda (tekstowo) podobnie, jak napisany w języku C++.Wynikiem kompilacji programów Javy jest kod pośredni nazywany kodem bajtowym, który dopiero jest interpretowany przez wirtualną maszynę Javy, co zapewnia pełną przenośność oprogramowania napisanego w tym języku.
Technologia Java to zarówno język programowania, jak i platforma działania aplikacji i jako taka, standaryzuje sposób tworzenia i wdrażania bezpiecznych, przenośnych, wiarygodnych i skalowalnych aplikacji.
Język programowania Java pozwala na tworzenie aplikacji, które mogą być uruchamiane w przeglądarce, na komputerze osobistym, na serwerze
czy też na małych urządzeniach przenośnych (np. na telefonach komórkowych). Programy Java są uruchamiane (interpretowane) przez inny program – Maszynę Wirtualną Java (Java Virtual Machine). To oznacza, że utworzoną aplikację można uruchomić na dowolnym komputerze z zainstalowaną maszyną wirtualną Java, niezależnie od systemu operacyjnego.
W toku dostosowywania technologii Java do coraz to nowych wymagań powstał cały zestaw wyspecjalizowanych platform Java. Każda z platform jest oparta na maszynie wirtualnej przeniesionej do docelowego środowiska.

Aktualnie istnieją następujące platformy Java:
• J2SE – pozwalająca na tworzenie aplikacji desktopowych oraz apletów,
• J2EE – definiuje standardy dla tworzenia wielowarstwowych, komponentowych aplikacji dla biznesu,
• J2ME – jest zbiorem technologii i specyfikacji dla urządzeń takich jak telefony komórkowe, urządzenia PDA i drukarki,
• Java Card – adaptuje technologię Java do zastosowania w urządzeniach mocno ograniczoną pamięcią, w szczególności dla kart wyposażonych
w mikroprocesory (smart card),


Javy nie należy mylić ze skryptowym językiem JavaScript, z którym ma niewiele wspólnego (głównie składnię podstawowych instrukcji).