Opisz dowolne miejsce (park narodowy, las itp.), w którym można podziwiać dziką przyrodę. W tekście umieść informacje na temat krajobrazu i leśnych mieszkańców.
(Twoja praca powinna zająćco najmniej połowe wyznaczonego miejsca, czyli kartka lub półtora z zeszytu)

3

Odpowiedzi

2010-04-05T10:26:16+02:00
Ostatnio byłam w lesie, było naprawde super. widziałam pierwsze oznaki wiosny. drzewa juz na nowo zieleniały i wszystko powracało do życia. gdy szłam dalej zobaczyłam różne ptaki które pletły sobie gniazda dla siebie i swoich malych. gdy weszłam do lasu nie mogłam złapać oddechu jak zobaczyłam jak tam pięknie. to wszystko wyglądało tak jakby cała przyroda na zime poszła spać a teraz przebudzała się znów do życia. w lesie było dużo pięknych drzew i krzewów. bardzo żałuje, ze nie mogłam zostać dłużej, bo naprawde chciałabym dalej zachwycać się pieknem przyrody, ale musiałam wracać, ponieważ złapał mnie wiosenny deszcz.
naprawde warto zobaczyc to samemu. zachęcam abyście i wy sie tam wybrali ..

prosze o naj ;);P
7 4 7
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-05T10:31:38+02:00
W lesie jest pięknie. Jest w nim dużo rodzajów drzew i krzewów. Są krzewy z owocami jadalnymi i są takie które rosną w lesie tylko dla ozdoby, ponieważ są trujące. Zwierzęta znajdują w lesie schronienie i pożywienie. W lasach żyje dużo gatonkow roślin i zwierząt. Zwierzęta te są dzikie. Na niektóre z nich trzeba uważać, ponieważ mogą być groźne w stosunku do człowieka. Są w lesie takie miejsca gdzie możemy odpocząć. Znajdziemy w nim dużo gatunków grzybów jadalnych i niejadalnych ( trujących ). W lasach znajdziemy takie zwierzęta jak : sarny, jelenie, dziki, lisy sowy, czasami wilki, węże itp. Np. sarny, jelenie i dziki żywią się na ogół trawą, natomiast wilki, lisy i sowy polują na inne zwierzęta by przeżyć. Zimą niektóre zwierzęta zapadają w sen zimowy lecz gdy to nastąpi gromadzą zapasy jedzenia i tłuszczów. Są jednak takie zwierzęta które musi dokarmiać człowiek np. jelenie, sarny, zające. Gdy nadchodzi wiosna zwierzęta wybudzają się i zaczyna się sezon godowy. Zwierzęta w tym czasie się rozmnażają.
12 4 12
2010-04-05T11:03:26+02:00
Ten park leży na rozlewiskach ujść rzek Warty do Odry. Symbolem Parku jest gęś zbożowa. Park został założony dla ochrony unikalnych terenów i jest on najważniejszych w Polsce ostoją ptaków wodnych i błotnych. Na terenie Parku stwierdzono obecność 245 gatunków ptaków, w tym 174 lęgowych. 26 z nich należy do gatunków ginących w skali światowej. Są to m.in. wodniczka, derkacz, rycyk, żuraw, bąk, bączek, rybitwa czarna. Tutaj znajduje się największe w Polsce zimowisko arktycznego gatunku łabędzia krzykliwego, a także około 50 bielików, które przyciąga obfitość zimujących kaczek, stanowiących ich pokarm.

A bym zapomniała mowa o parku "Ujście Warty"- mój ulubiony, ponieważ przygotowywałam o nim referat i to jest jego skromna najważniejsza część, pozdrawiam.

3 2 3